Çankaya Evlerinde kursiyerlerin ürünleri sergilenmeye başladı

Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri kursiyerlerinin yıl boyunca yaptığı ürünler sergilerle taçlanıyor. Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri kursiyerlerinin bir yıl boyunca yaptıkları ürünler sergilenmeye başladı. 6-13 Haziran …

Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri kursiyerlerinin yıl boyunca yaptığı ürünler sergilerle taçlanıyor.

Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri kursiyerlerinin bir yıl boyunca yaptıkları ürünler sergilenmeye başladı. 6-13 Haziran tarihleri arasında açılacak olan Çankaya Evleri yılsonu sergileri Başkentliler için adeta bir festivale dönüşüyor. İlk sergi 6 Haziran’da Can Yücel Parkı’nda açılırken, ilk sergide Yüzüncüyıl ve Hasan Ali Yücel Çankaya Evleri kursiyerleri tarafından hazırlanan onlarca eser ve ürün beğeniye sunuldu.

Çankaya Belediyesinin 21. yüzyılın halk evleri olarak tasarladığı, vatandaşların sosyal aktivitelere katıldığı ve çeşitli kurslarla kendilerini geliştirdiği Çankaya Evleri, eserlerini sergilemeye başladı. Yaşamın her alanına yönelik sosyal etkinliklerle Çankayalıların hizmetinde olan ve sayıları 29’u bulan Çankaya Evlerinde kursiyerler bir yıllık emeklerini sergilemenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyor. Resimden rölyefe, takı tasarımından okuma yazmaya, seramikten örgüye, dekoratif ev aksesuarlarından dil kurslarına kadar 100’e yakın branşta hizmet verilen Çankaya Evlerinde 30 bin kursiyer bir yıl boyunca hem sosyalleşiyor hem de bir eser ortaya çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor.

SERGİ PROGRAMI

7 Haziran 2023 Çarşamba günü (bugün) saat 11.00’de Ayrancı Baharevi’nde Ayrancı Çankaya Evi ve saat 13.00’de Emek Pazar Yeri’nde Emek Çankaya Evi sergilerinin yanı sıra Çankaya Evleri 2022-2023 Dönemi Yıl Sonu sergi programı aşağıdaki şekilde devam edecek:

8 Haziran 2023 Perşembe/ Saat: 13.00

Yer: Maltepe Çankaya Evi

Cebeci Çankaya Evi ve Maltepe Çankaya Evi

9 Haziran 2023 Cuma / Saat: 13.00

Yer: Muharrem Dalkılıç Parkı

Beysukent, Bilkent, Çayyolu, Mutlukent,  Ümitköy, Türkan Saylan ve Türkkonut Çankaya Evi

10 Haziran 2023 Cumartesi/ Saat: 13.00

Yer: Sokullu Ahmet Arif Parkı

Dikmen, Sokullu, Mürsel Uluç, Nazım Hikmet Çankaya Evleri

12 Haziran  Pazartesi / Saat: 13.00

Yer: Esat Pazar Yeri

Bademlidere, Bayraktar, Esat, Umut ve Mimar Sinan Çankaya Evi

13 Haziran 2023 Salı / Saat: 13.00

Yer: Yıldız Hizmet Binası

Birlik, Yıldız, Zübeyde Hanım Çankaya Evleri