Çankaya Parkı Safranbolu’da açıldı

Çankaya Belediyesi, kardeş belediyelerinden biri olan Karadeniz’in turistik ilçesi Safranbolu’ya yeni bir park kazandırdı. Çankaya Parkının açılışını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Safranbolu Belediye …

Çankaya Belediyesi, kardeş belediyelerinden biri olan Karadeniz’in turistik ilçesi Safranbolu’ya yeni bir park kazandırdı. Çankaya Parkının açılışını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse birlikte yaptı.

Çankaya’da 102 yeni parkla Çankaya’ya yaklaşık 1 milyon 600 bin metrekare yeşil alan kazandıran Çankaya Belediyesi, kardeş kent Safranbolu’ya da yeni bir park kazandırdı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi Çankaya’nın adının verildiği parkın açılışına Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ALPER TAŞDELEN: BİZ RANTA DEĞİL HALKA ÇALIŞAN BELEDİYE BAŞKANLARIYIZ

Çankaya Belediyesinin kardeş kentlerinden Elmadağ ve Amasra’ya yapılan parkların ardından UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Safranbolu’ya da bir park kazandıran Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP’li belediye başkanlarının rant için değil halk için çalışan belediye başkanları olduğunu belirtti.

Belediyenin kaynaklarını üç beş kişinin değil halkın hizmetine sunduklarını belirten Taşdelen, “Biz Allah’a inanan, halkına güvenen belediye başkanlarıyız. O yüzden işimiz kolay, bizim ağabeyimiz yok, Allah’tan ve halktan başka hesap vereceğimiz kimse yok. Bu şekilde çalışırsanız, kar için değil halka hizmet ederseniz, belediyenin kaynaklarını tamamen halka sunarsanız başarılı olursunuz. Bunu yaparken de belediyenin her kuruşunu namusunuz gibi harcayacaksınız. Bütün bunlar CHP’li belediye başkanlarını başarılı kılan unsurlardır. Biz Çankaya Belediyesi olarak böyle çalışıyoruz, Safranbolu’da Elif Başkan böyle çalışıyor, bütün Büyükşehir Belediye Başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız böyle çalışmaya devam ediyor. Son yerel seçimlerden önce bir algı oluşturdular: Millet İttifakı’nın belediye başkanlarını CHP’li belediye başkanlarına teslim ederseniz özellikle büyükşehirlerde sosyal yardımlar kesilir dediler. Ne oldu tam tersi, sosyal yardımlar artarak devam etti, hiçbir ayrım yapılmadan herkese eşit şekilde hizmet götürüldü çünkü biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. İnsanları ayrıştırmak, ötekileştirmek bizim kitabımızda yoktur. O yüzden CHP’li belediye başkanları Türkiye’nin her yerinde çok büyük işler yaptılar ve başarılı oldular.” dedi.

SAFRANBOLU’YA ATATÜRK’ÜN IŞIĞINI GÖTÜRDÜK

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkmak adına kardeş şehirleri kağıt üzerinde bırakmadıklarını belirten Taşdelen, “Çankaya özel bir niteliği olan bir ilçe, Çankaya başkentin başkenti, Türkiye’nin yönetildiği ilçe ve Çankaya aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi. Bu nedenle Atatürk’ün mirasına sahip çıkmak adına kardeş şehir olduğumuz yerlerde o kardeşliği kağıt üzerinde bırakmadık ve Çankaya Belediyesi olarak Atatürk’ün ışığını oralara götürdük. Bu park Safranbolu’da Çankaya Parkı olarak yaşayacak. Elif Başkanımızı gerçekten kutluyorum, çok başarılı bir belediye başkanı. Safranbolu güzel insanların, cesur insanların, yüreğinde insan sevgisi olan insanların kenti. Dolayısıyla sadece bir belediye başkanı olarak değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak da böyle bir parkı Safranbolu’ya kazandırdığımız için şahsen çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

BİZİM KARDEŞLİĞİMİZ KAĞIT ÜZERİNDE KALMAYACAK

Safranbolu Belediyesi olarak ilçe sakinlerinin hak ettikleri bir kentte yaşamaları için projeler ürettiklerini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Bu projeleri yaparken kardeşliğin sadece kağıt üzerinde kalmadığını gösteren Çankaya Belediyesine teşekkür ediyorum. Çankaya Belediyesinin desteğini sadece bu parkta değil geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığımız kreşte de gördük. Kardeşliğimiz kağıt üzerinde kalmayacak. Bu parkın sizlerle buluşmasında sonsuz katkısı olan Çankaya Belediye Başkanımıza içtenlikle teşekkür ediyorum.”

Oturma alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile Safranbolu halkının nefes alacağı bir mekan olan, kooperatifler tarafından üretilen özel ürünlerle Halk Bakkalının da hizmet vereceği parkın açılışı öncesinde Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu bir gösteri sundu.