Mersin Büyükşehir Belediyespor, Iğdır’ı 85-64 Yendi

Türkiye Basketbol Ligi’nin 21. haftasında Alagöz Holding Iğdır Basketbol ile karşılaşan Mersin Büyükşehir Belediyespor Erkek Basketbol Takımı (MSK), deplasmanda aldığı 85-64’lük galibiyetle büyük bir başarıya …

Türkiye Basketbol Ligi’nin 21. haftasında Alagöz Holding Iğdır Basketbol ile karşılaşan Mersin Büyükşehir Belediyespor Erkek Basketbol Takımı (MSK), deplasmanda aldığı 85-64’lük galibiyetle büyük bir başarıya imza attı. Yapılan önemli kadro revizyonlarıyla dikkat çeken Carettalar, taraftarlarını mutlu etti.

Maçın Başından Sonuna Üstün Bir Oyun

Deplasman mücadelesinde Carettalar, maç boyunca rakibine üstünlük kurdu. İlk periyodu 29-20 üstün tamamlayarak rakibine göz açtırmayan MSK, bu üstünlüğünü maçın sonuna kadar sürdürdü. İlk yarıyı 48-35 önde tamamlayarak, maçın kontrolünü tamamen elinde tuttu.

Her Periyotta Üstünlük Sağlayan Mersin Büyükşehir

MSK, ikinci yarıda da etkili oyununu sürdürerek 3. periyodu 68-50 önde tamamladı. Son periyotta ise rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Carettalar, maçı 85-64 kazandı.

Baş Antrenör Can Sevim’den Maç Değerlendirmesi

Maç sonrasında açıklama yapan Baş Antrenör Can Sevim, maça tutuk başlasalar da, genel olarak rakibi 64 sayıda tutmanın önemli olduğunu belirtti. Sevim, “Her periyotu kazandık, zor bir deplasman olmasına rağmen net bir galibiyet aldık. Evaldas Kairys’in katılımı takıma güç verdi ve basketbolumuz daha kontrollü hale geldi. İlerleyen zamanlarda daha da iyi olacağız” şeklinde konuştu.