Çayırova’da kurban satış yerleri belirlendi

Çayırova Belediyesi Kurban Satış Yeri için kura çekimi belediye kültür salonunda gerçekleştirildi. Toplam 163 çadır yeri için yapılan kura çekimi sonunda hayvan pazarında satış yapacak …

Çayırova Belediyesi Kurban Satış Yeri için kura çekimi belediye kültür salonunda gerçekleştirildi. Toplam 163 çadır yeri için yapılan kura çekimi sonunda hayvan pazarında satış yapacak olan esnafların yerleri belirlendi.

Çayırova’da kurban satış yeri için kura çekimi tamamlandı. Bu yıl Akse Mahallesinde kurulacak olan kurban pazarı için kuraya katılan esnafların satış yerleri belirlendi.

Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kura çekimine Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Arıkboğa, Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürü Zafer Uyar ve kurban pazarı esnafı katıldı.

Kura çekimi öncesi bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Arıkboğa, “Çayırova Belediyesi olarak yıllardır kurban satış alanı ve kesim yeri hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu yıl çadır alanımıza çok fazla talep oldu. Bu yıl kurban kesim yerleri için duyurumuzu yapar yapmaz 163 çadırın kurulumu tamamlandı. Kurban satış alanlarımızda önceki yıllarda olduğu gibi duş yerleri, tuvaletler, mescitler, çay, kahve ve yemek hizmeti sunabilecek bir alanımız daha var.” Konuşmanın ardından kurban satış yerleri için kura çekimi yapıldı.

Kura çekimi sonrasında; 49 büyükbaş tek kişilik çadır, 20 küçükbaş tek kişilik çadır, 39 büyükbaş çift kişilik çadır ve 8 küçükbaş çift kişilik çadır belirlendi.