CHP’li Vekil Umut Akdoğan: Bir yerden giriyor, başka yerden çıkıyor!

CHP Milletvekili Akdoğan: CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin kaçak yollardan ülkeye giren, çeşitli nedenlerle ülkeyi terk eden ve vize sorunu …

CHP Milletvekili Akdoğan: CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin kaçak yollardan ülkeye giren, çeşitli nedenlerle ülkeyi terk eden ve vize sorunu yaşayan insanlarla ilgili sorunları olduğunu iddia etti.

CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, güney ve doğu sınırlarından kim olduğu, ne için geldiği, ne taşıdığı belli olmayan binlerce kişinin kaçak yollarla ülkeye girdiğini, batı sınırından ise eğitimli, yetişmiş, ülkeye ve millete faydalı olabilecek Türk gençlerinin başka ülkelere gittiğini savundu. Umut Akdoğan, “Ne olduğunu bilmediğimiz insanlar bir yerden giriyor, ne olduğunu bildiğimiz çocuklarımız başka bir yerden çıkıyor” dedi.

Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkarken vize sorunu yaşadığını belirten Akdoğan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mülteci muamelesi yapılmasını istemediklerini ve buna izin vermeyeceklerini söyledi.

Geri kabul anlaşmasının üzerinden 9 yıl geçtiğini ve vizesiz Avrupa’nın hayal olduğunu iddia eden Akdoğan, “Uzaya gitmeyi vaat eden bir hükümet maalesef vatandaşlarını Avrupa’ya gönderemiyor” dedi.