CHP’nin Muğla’daki Hukukçu Başkanı

CHP Muğla İl Kongresinde, mevcut İl Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün desteklediği Hüseyin Erol’un listesi kaybetti. Buna karşın CHP Marmaris İlçe …

CHP Muğla İl Kongresinde, mevcut İl Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün desteklediği Hüseyin Erol’un listesi kaybetti. Buna karşın CHP Marmaris İlçe Başkanı ve hukukçu Zekican Balcı, il başkanlığına seçildi.

Ata SEVGİ – AjansCANKA / MUĞLA (İGFA) – Muğla merkezli olarak gerçekleştirilen CHP’nin 38. İl Kongresi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yoğun katılım ile düzenlendi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın divan başkanı olduğu genel kurulda, mevcut başkan Hüseyin Erol’un kırmızı listesi 271 oy alırken, mavi liste ile seçime giren ve CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı’nın listesi 333 oy alarak başarılı oldu. Sandıklardan çıkan 6 oy ise geçersizdi.

ÜNVANLI BAŞKAN BALCI: “KAYBEDEN YOK, KAZANAN CHP”

Kongre sonrasında görüşlerini açıklayan yeni İl Başkanı Av. Zekican Balcı, seçimin kaybedeni olmayıp partinin kazandığını dile getirdi.

Başkan Balcı; “Artık 13 ilçemizi ve büyük şehrimizi geri kazanmak için 180 gün boyunca, 35 bin kişilik büyük bir aile olarak birlikte çalışacağız” ifadelerini kullandı. Balcı ayrıca, “Harika bir kongre süreci yaşadık. Partimizi daha ileriye taşımak için birlik içinde, dışlamadan ve kavgasız bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Zekican Balcı başkanlığındaki CHP Muğla İl Yönetim Kurulu’na; Adil Kara, Ali Alper, Bekir Perçin, Berrin Naz, Birol İçöz, Dilay Uçar, Ecem Kaya Demircan, Ender Taşören, Goncagül Işıktekin, Gökhan Türker, Görkem Tarhan, İbrahim Turhan, İnan Gök, Kamil Ayhan Öner, Kemal Karadeniz, Koray Yerli, Mehmet Barut, Mustafa Yılmaz, Müge Yenisu, Önder Öztemiz, Murat Özbir, Umut Sivas, Uzay Kocabaş ve Yağmur Türker seçildi.

Kongrede Hüseyin Erol’un kırmızı listesinde yer alıp kaybeden adaylar arasında Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca bulunurken, kazananın listesi ise; Belgin Atare, Zekican Balcı, Meltem Bulut, Tüze Çetinkaya, Ecem Kaya Demircan, Mehmet Alkın Denizaslanı, Kamil Genek, Tuna Işın, Aytaç Kurt, Berrin Naz, Umut Özdoğan, Tanju Satılmış, Aydın Tilkici ve İbrahim Turhan’ı içerdi. 5 Kasım’da Ankara’da yapılacak Kurultay’da bu isimler oy kullanacaklar.