Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni Kabine Anıtkabir’i ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden dirilişin gerekliliğine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 …

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden dirilişin gerekliliğine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Mayıs’ta yeniden seçilmesinin ardından açıkladığı yeni kabine, ilk toplantısını yapmadan önce Anıtkabir’i ziyaret etti.

Kabine üyeleriyle birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine gelen Erdoğan’ın ay yıldızlı çelengi bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında yücelmek gerektiğini vurguladı.

“85 milyonun tamamına aşkla hizmet edeceğiz” diyen Erdoğan, “Bize emanet ettiğiniz Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın heyecanını ve haklı gururunu yaşadığımız bu yılı, yeniden diriliş dönemimizin başlangıç noktası yapacağız” dedi.

Anıtkabir ziyaretinin ardından yeni kabine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak toplantıya geçti.

Saat 15:00’te gerçekleşen toplantıda deprem bölgesindeki çalışmalar, ekonomide atılacak adımlar ve çizilecek yol haritasının yanı sıra terörle mücadele ve sınır güvenliğinin öncelikli gündem maddeleri arasında yer alması bekleniyor.