Çumra Konya ilçelerinde şampiyon oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ilçeler arası voleybol turnuvası tamamlandı. Konya ilçelerinde şampiyon Çumra oldu. Konya’da ilçelerde oynanan maçların ardından final heyecanı Konya’da yaşandı ve …

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ilçeler arası voleybol turnuvası tamamlandı. Konya ilçelerinde şampiyon Çumra oldu.

Konya’da ilçelerde oynanan maçların ardından final heyecanı Konya’da yaşandı ve rakiplerini mağlup eden Çumra ve Karapınar finalde kozlarını paylaştı.

Karatay Spor ve Kongre Merkezi’nde oynanan şampiyonluk maçı nefes kesti. 24 ilçeden 125 takım ve 1.500 sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuvada toplam 250 maç oynandı.

Rakibine karşı üstün oynayan ve maçı 3-0 kazanan Çumra mutlu sona ulaştı. Üçüncülük maçında ise Hüyük ile Ilgın karşılaştı. Heyecanın son ana kadar devam ettiği maçta kazanan 3-2’lik skorla Hüyük oldu.

Final maçlarında dereceye giren takımlara madalya ve kupaları düzenlenen törenle takdim edildi.

Çekişmeli maçların oynandığı turnuvaya sporseverler büyük ilgi gösterdi. 7’den 70’e taraftarlar tribünlerdeki yerlerini alarak organizasyon boyunca ilçe takımlarını destekledi.