Denizli’de Uluslararası Tiyatro Festivali heyecanı devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 35’incisi düzenlenen Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali tüm hızıyla devam ederken, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği oyunlar kapalı gişe …

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 35’incisi düzenlenen Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali tüm hızıyla devam ederken, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği oyunlar kapalı gişe sahneleniyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 1984 yılında başlatılan ve bu yıl 35’incisi düzenlenen Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye, Kosova, Kırgızistan, Moldova ve Gürcistan’dan toplam 17 tiyatro grubu Denizlili tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor. Kent merkezindeki Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi ile Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunlar büyük ilgi görüyor. Denizli merkezin yanı sıra Kocaeli Sırf Tiyatro Topluluğu’nun “Ferhat ile Juliet” adlı oyunu Çivril’de, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun “Radyo-yu Hümayun” adlı oyunu ise Sarayköy’de seyirciyle buluştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun festivalde ilk kez sergilediği “Güzel ve Çirkin Müzikali” ise izleyicilerden ve festivale katılan herkesten tam not aldı.

Festival 10 Haziran’da sona erecek

Festival, 10 Haziran 2023 Cumartesi günü Tarsus Şehir Tiyatroları’nın “Çirkin” adlı oyunu ile perdelerini kapatacak. Festivalde yer alan oyunlar için detaylı bilgi ve rezervasyonlar https://tiyatro.denizli.bel.tr/e-bilet adresinden ve Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi ile Çatalçeşme Oda Tiyatrosu gişesinden alınabiliyor.

FESTİVAL PROGRAMI

9 Haziran 2023 Cuma

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu – “Kafkas Tebeşir Dairesi”

Saat: 20.30

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi – Fatma Yıldız Salonu

10 Haziran 2022 Cumartesi

Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü
“Bernarda Alba’nın Evi”

Saat: 15.00

Çatalçeşme Oda Tiyatrosu

Tarsus Şehir Tiyatroları – “Çirkin”

Saat: 20.30

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi – Fatma Yıldız Salonu