DEÜ Sağlıkçıları, Kamu Spor Oyunlarında İz Bıraktı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İzmir’de düzenlenen Kamu Spor Oyunları’nda önemli başarılara imza attı. İZMİR (İGFA) …

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İzmir’de düzenlenen Kamu Spor Oyunları’nda önemli başarılara imza attı.

İZMİR (İGFA) – Turnuvada DEÜ temsilcisi sporcular, 3×3 Erkek Basketbol kategorisinde birinci; Kadın Voleybol kategorisinde ise ikinci oldular. Bu başarılarıyla gurur duyan sporcular tamamı doktorlardan oluşan bir ekip olarak, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı ziyaret ederek başarılarını paylaştılar.

DEÜ, İzmir genelinde bakanlık tarafından düzenlenen Kamu Spor Oyunları’nda gösterdiği başarılarla takdir topladı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı kutlamaları paralelinde düzenlenen turnuvada DEÜ sporcuları, 3×3 Erkek Basketbol kategorisinde birinci, Kadın Voleybol kategorisinde ise ikinci oldular. Kamu kurumları arasındaki iş birliğini güçlendirmek, spor yapma alışkanlığı oluşturmak amacıyla 81 ilde aynı anda düzenlenen oyunlarda mücâdele ederek zafer elde eden öğrenciler, sevinçlerini DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı ziyaret ederek paylaştılar. Tüm takım Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nde çalışan doktorlardan oluştu ve Rektör Hotar, sporcuların kupalarını ve madalyalarını takdim ederek başarı hikayelerini dinledi.

BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN

Rektör Hotar, “Doktorlarımızın sporcu ruhuna hayranım. Üniversitemizin Araştırma Uygulama Hastanesi, sağlık alanında marka olduğu gibi spor alanında da yeteneklerini sergileyerek; basketbol ve voleybol branşlarında hepimizi gururlandıran başarılar elde etti. Ziyaret esnasında sporcularımızın hedefleri hakkında bilgi aldık ve DEÜ Rektörlüğü olarak sporun gelişimine hizmet edecek yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Genç sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Başarılarınız daim olsun” dedi.

TEŞEKKÜR MESAJI

DEÜ 3X3 Basketbol Takımı kaptanı, DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’ndan Dr. Eren Akın, İzmir’deki turnuvada 5 maçı da kazanarak hiç mağlup olmadan şampiyonluğa ulaştıklarını belirtti. Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar’a destekleri için teşekkür eden Akın, 18-22 Ekim tarihlerinde Denizli’de yapılacak olan bölgesel turnuvada da başarıya ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

SPORCU ÜNİVERSİTESİ ÖRNEĞİ

Bilimsel araştırmalar ve yetenekli spor eğitmenlerini yetiştirmek ile Dokuz Eylül Üniversitesi, Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi ve Fevziye Hepkon Spor Bilimleri ve Sporcu Sağlığı Uygulama Araştırma Merkezi gibi kurumlarla öne çıkıyor. Altyapı yatırımlarıyla dikkat çeken DEÜ, yarı olimpik yüzme havuzu, atletizm pisti, spor salonları, futbol ve basketbol sahaları, okçuluk sahası, salon hokeyi alanı, fitness salonları, tenis kortları, paintball sahası gibi çeşitli olanaklarıyla öğrencilerine ve üyelerine hizmet vermektedir.