Doğaseverler Sakarya’da doğanın mucizeleriyle buluştu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara şehrin doğasını keşfetme fırsatı sunduğu Bahar Doğa Yürüyüşleri, 180 doğaseverin katıldığı zorlu, heyecanlı ve deneyim dolu Karagöl ve Acelle Yaylası parkurları …

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara şehrin doğasını keşfetme fırsatı sunduğu Bahar Doğa Yürüyüşleri, 180 doğaseverin katıldığı zorlu, heyecanlı ve deneyim dolu Karagöl ve Acelle Yaylası parkurları ile devam etti.

Kentteki vatandaşların doğaya olan ilgisini artıran ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerini sağlayan program, spor ve doğayı, insan ve cennet mekânları bir araya getiriyor.

Rotanın son rotası Taraklı Karagöl ve Akyazı Acelle Yaylası’nda devam etti.

Doğal güzelliklere ev sahipliği yapan rotalar katılımcılara unutulmaz bir macera yaşattı. 180 doğasever Taraklı Karagöl Yaylası’ndan başladıkları yürüyüşlerini 16 kilometre sonunda Acelle Yaylası’nda tamamladı.

İki yayla arasındaki mesafeyi bazı noktalarda zorlu parkurlardan geçerek yürüyen doğaseverler, yoğun sis ve yağışa rağmen iyi bir performans gösterdi. Büyükşehir Belediyesi’nin uzman kadrosu tarafından koordine edilen yürüyüş sırasında sakatlanmaların önüne geçmek için egzersizler yapıldı.

180 KİŞİ DOĞANIN KALBİNDE

Acelle Yaylası festival alanında verilen molada 180 doğasever doğanın kalbinde birlikte yemek yedi. Zihnin ve bedenin stresini yürüyüş yaparak atan katılımcılara bu parkurda doğayı koruma ve kollama bilinci aşılandı. Başarıyla tamamlanan yürüyüşün sonunda katılımcılar kendilerine sunulan imkânlar için Başkan Ekrem Yüce ve ekibine teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Doğa yürüyüşleri vatandaşlara doğanın eşsiz güzelliklerini keşfetme ve doğa ile bütünleşme fırsatı sunuyor. Doğaseverler bundan sonraki yürüyüşlerde farklı rotalarda bir araya gelerek doğanın mucizelerini keşfetme şansına sahip olacak. Doğa yürüyüşleri ile vatandaşlarımızı sağlıklı yaşama teşvik ederken, doğanın korunmasına da katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.