E-atıklar ‘Atma Bağışla Projesi’ ile eğitime katkı sağlıyor

Geri dönüştürülen e-atıklarla çocukların eğitimi destekleniyor. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), ‘Atma Bağışla Projesi’ ile çocukların eğitimine destek olurken, doğanın korunmasına da katkı sağlamaya devam …

Geri dönüştürülen e-atıklarla çocukların eğitimi destekleniyor. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), ‘Atma Bağışla Projesi’ ile çocukların eğitimine destek olurken, doğanın korunmasına da katkı sağlamaya devam ediyor.

Bugüne kadar 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 2017 yılında Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) işbirliğiyle başlattığı ‘Atma Bağışla Projesi’ ile bugüne kadar 5000’den fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağladı. Proje ile e-atıklar toplanarak hem doğanın korunmasına katkı sağlanıyor hem de çocukların eğitimine destek olunuyor.

ATIKLAR GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNE ÜCRETSİZ OLARAK GÖNDERİLİYOR

Çocukların eğitimine katkı sağlamanın yanı sıra doğanın korunması için de önemli bir çevre etkinliği olan ‘Atma Bağışla Projesi’ne destek olmak çok kolay. Bağışlanan e-atıklar, 902 513 042 koduyla PTT aracılığıyla anlaşmalı geri dönüşüm tesisine ücretsiz olarak gönderiliyor ve elde edilen gelirle kısıtlı imkânlara sahip çocukların TEGV’de nitelikli eğitim desteği alması sağlanıyor.

Proje kapsamında 2023 yılının ilk 4 ayında 26.158 kg atık toplandı ve bu bağışlarla 151 çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlandı. ‘Atma Bağışla Projesi’ne 80’den fazla kuruluş destek verdi. Projenin başladığı 2017 yılından bu yana 456.045 kg e-atık toplandı ve elde edilen gelirle 5000’den fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlandı.

2017’den 2023’e kadar 500’den fazla kuruluş elektronik atıklarını ‘Atma Bağışla Projesi’ne bağışlayarak projeye destek verdi.