Eczacıbaşı Dynavit yeni sezonu başlattı

Eczacıbaşı Dynavit, 2023-2024 sezonunun açılışını Ayazağa’daki salonlarında düzenlenen bir basın toplantısı ile gerçekleştirdi. Toplantı, Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın ev sahipliğinde yapıldı ve Eczacıbaşı …

Eczacıbaşı Dynavit, 2023-2024 sezonunun açılışını Ayazağa’daki salonlarında düzenlenen bir basın toplantısı ile gerçekleştirdi. Toplantı, Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın ev sahipliğinde yapıldı ve Eczacıbaşı Topluluğu’nun kurucusu Dr. Nejat Ferit Eczacıbaşı’nın 30. ölüm yıldönümü anısına düzenlendi.

İSTANBUL (İGFA) – Kulüp Başkanı Faruk Eczacıbaşı toplantıda yaptığı konuşmada, “Şimdi bir arada olmamızı, fikirlerin gerçeğe dönüşmesini ve birlikte Şakir Eczacıbaşı ile Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün kurulmasını Nejat Eczacıbaşı’na borçluyuz” diye değindi.

“Bir kez daha yeni sezon başlangıcındayız. Bu, aslında bizim için çok önemli bir gün, cumhuriyetimizin 100. yılı kısacası. Kadın Voleybol Takımımız bu yıl giderek büyüyen bir hediye verdi, hepimizin gurur kaynağı oldu. Kızlarımızı, kadınlarımızı içtenlikle tebrik ediyorum. Kurucumuz Nejat Eczacıbaşı’nın 30 yıl önce hayatını kaybettiği bugün, umarım Eczacıbaşı’nın bugünkü başarısını bir yerlerden izliyordur. Bu sene Alexa Gray, Jovana Stevanovic, Martyna Czyrnianska ve en sevdiğimiz Naz Aydemir Akyol gibi isimler takımımıza katıldı. Geçen yıl CEV Şampiyonlar Ligi’nde finale çıktık, bu yıl da tüm yarışmalarda şampiyonluk hedefimiz var. 14 Ekim Cumartesi günü Türk Hava Yolları karşılaşmasıyla sezonu açıyoruz. Takımımıza yeni sezonda başarılar diliyorum.”

Geçen sezonda Genç Kızlar ve Küçük Kızlar kategorilerinde başarı elde eden Eczacıbaşı sporcuları ve teknik ekibi de Başkan Faruk Eczacıbaşı tarafından kutlandı. “Eczacıbaşı Spor Kulübü olarak, kız çocuklarını ve kadın sporcuları destekliyoruz. Bu amaçla, Geleceğe Smaç Projesi’ni 2015 yılında başlattık ve genç kızları voleybol ve sporla tanıştırdık. Proje başlangıcından bu yana 6280 lisanslı sporcu ve altyapı kadromuza 34 sporcu dahil ettik. 2023-2024 sezonuna ise toplamda 4350 öğrenciyle başladık. Tüm Geleceğe Smaç kampüslerinde bu sezonun sonunda 6000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz” diye ekledi.

Bu sezon hayallerimiz ve hedeflerimiz çok büyük

Basın toplantısında konuşan Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş: “Bu sezon hayallerimiz ve hedeflerimiz çok büyük ve bu konuda çok heyecanlıyız. Başarıları elde etmek için tüm parçaların bir araya geldiğine inanıyorum. Tüm organizasyon bu sene en güçlü ve deneyimli halini aldı. En güçlü kadrolarımızdan birini kurduk. Elimizde her zaman bu kulübü ve voleybol camiasını iyi temsil eden oyuncularımız var, bu oyunculara yeni katılımlar da yaptık. Bugün ilk kez takım olarak bir araya geldik, bu yüzden antrenman yapamadık, bu akşamki antrenmanı heyecanla bekliyorum.” dedi.

Hedefimiz doğru yönde ilerlemek

Takım kaptanlarından Sırp pasör çaprazı Tijana Boskovic takım hedeflerinden bahsederken: “Dördüncü yılımı ve kaptanlığımı Simge ile birlikte gerçekleştiriyorum ve bu durumdan çok mutluyum. Geçen yıl 2 final oynadık ve bu yıl daha da güçlü bir şekilde hedeflerimize doğru ilerlemek istiyoruz, çünkü bu kulüp bunu hak ediyor. Bu yıl takımımıza yeni oyuncular katıldı, bu oyuncular oldukça tecrübeli ve yetenekliler. Hepimiz daha da ilerlemek için eminim ki elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Umarım bu yılki kupalar Atatürk’ün Kızları’na ait olacak

Takım kaptanı Simge Aköz ise şunları söyledi: “Her sezon başında olduğu gibi, bugün sizlerle burada olmak çok değerli. Çok değerli bir takıma sahibiz, umarım harika bir sinerji yakalarız ve başarılı bir sezon geçiririz. Umarım bu yılki kupalar Atatürk’ün Kızları’na ait olur.”

Hedef; tüm alanlarda şampiyonluk

Eczacıbaşı Dynavit, kurulduğu günden bu yana binlerce genç kız çocuğuna ilham vererek, bu sene de voleybolun en yüksek organizasyonlarında mücadele etmeye devam edecek. Turuncu beyazlılar, 2023/2024 sezonunda CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Sultanlar Ligi, AXA Sigorta Kupa Voley’de şampiyonluk hedefiyle sahada olacaklar.

Yeni transferler heyecan uyandırdı

Sezon öncesi heyecanı artan Eczacıbaşı Dynavit’in yeni transferleri de kameraların önüne çıktı. Eczacıbaşı Dynavit, Kanada Milli Takımı’nın kaptanı Alexa Gray, Sırbistan Milli Takımı oyuncularından Jovana Stevanovic, Polonya Milli Takımı’nın gelecek vaat eden oyuncusu Martyna Czyrnianska ve Eczacıbaşı Spor Kulübü gençlerinden ve bu sezon Eczacıbaşı Dynavit’e geri dönen Naz Aydemir Akyol gibi güçlü oyuncularla takımını güçlendirdi.

Eczacıbaşı Dynavit sezonu Turk Hava Yolları maçıyla açıyor

Eczacıbaşı Dynavit, 2023-2024 sezonuna 14 Ekim Cumartesi günü başlıyor. Şampiyonluk hedefiyle sezona başlangıç yapan turuncu beyazlılar, ilk maçta Türk Hava Yolları ile karşılaşacaklar. 14 Ekim 2023’te başlayacak olan bu karşılaşma, Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Geçen sezon olduğu gibi bu sezonda da Sırp yıldız Tijana Boskovic ve Milli libero Simge Aköz takım kaptanı olarak sahaya çıkacaklar.

Yeni salon projemiz heyecanla bekleniyor

Yeni salon projesi de basın toplantısında detaylandırıldı ve ultra-modern, uluslararası standartlarda ve çevre dostu yeni salonun gelişi taraftarlar ve voleybol kamuoyu ile paylaşıldı.