Edirne İYİ Parti Başkanı Engin’den Emeklilere Tek Seferlik Ödeme Eleştirisi

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Cumhurbaşkanı’nın emeklilere yapılacak 5 bin TL’lik tek seferlik ödeme açıklamasını eleştirdi ve bu tür ödemelerin ekonomik sıkıntıları …

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Cumhurbaşkanı’nın emeklilere yapılacak 5 bin TL’lik tek seferlik ödeme açıklamasını eleştirdi ve bu tür ödemelerin ekonomik sıkıntıları çözmediğini belirtti.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilere yönelik 5 bin TL’lik tek seferlik ödeme açıklamasına sert sözlerle yanıt verdi. Engin, bu tür ödemelerin ekonominin canlanmasına katkı sağlamayacağını belirtti.

Emeklilerin Geçim Sorunu

Başkan Engin, emeklilerin maddi sıkıntı içerisinde olmasının temel sebebini mevcut yönetim olarak gösterdi. “Emeklilere daha önceden 8 bin TL ödeneceği sözü verilirken, şimdi 5 bin TL ödeneceğini açıklıyorlar.” şeklinde konuşan Engin, emeklilere sunulan bu rakamın ekonomik gerçeklere uygun olmadığını ifade etti. Ayrıca, çalışan emeklilere bu ödemenin yapılmayacak olmasını da eleştirdi ve “Eğer emekliler geçinebiliyorsa neden ek işte çalışsınlar?” sorusunu gündeme getirdi.

“Tek Seferlik Ödemeler Sorunları Çözmez”

Tek seferlik ödemelerin kalıcı bir çözüm oluşturmayacağını vurgulayan Engin, uzun süre boyunca emeklilere zam vaatlerinin yapıldığını, ancak bu konuda henüz somut bir adımın atılmadığını dile getirdi. Engin, “Eğer gerçekten bir çözüm üretmek istiyorsanız, tek seferlik ödemelerin ardından emekli maaşlarına gerekli zammı yapın.” şeklinde öneride bulundu.