Eğitimli köpekler çiftçilere can yoldaşı olacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan ‘Kiraz’ ve ‘Ateş’ isimli köpekler, Sedat Karakılınç isimli …

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan ‘Kiraz’ ve ‘Ateş’ isimli köpekler, Sedat Karakılınç isimli bir çiftçi tarafından sahiplenildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Can Dostum ve Can Yoldaşım projeleri kapsamında eğitimlerini tamamlayan can dostlarımız yeni sahipleriyle buluşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde koruma eğitimi alan ‘Ateş’ ve ‘Kiraz’ isimli köpekler Sedat Karakılınç isimli bir çiftçi tarafından sahiplenildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Erhan İnce, Uzman Köpek Eğitmeni Serhan Karabey Doğru ile birlikte çiftçiyi ziyaret ederek köpekleri teslim etti.

Proje hakkında bilgi veren Uzman Köpek Eğitmeni Serhan Karabey Doğru, “Hayvan sahiplenmeyi teşvik etmek amacıyla başlattığımız Can Dostum ve Can Yoldaşım projeleri kapsamında birçok can dostumuzu yeni yuvalarına kavuşturduk. Sokak dostlarımızı yeniden insanlığa kazandırmak amacıyla eğitimlerini tamamlayan köpeklerimiz, çiftçilikle uğraşan Sedat Karakılınç isimli vatandaşımız tarafından sahiplenildi. Proje kapsamında çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.