EHF-THF işbirliği ile hentbolda ilk adım atıldı

EHF-THF işbirliğinde “Hentbol İyileştirir” projesinde ilk adım atıldı. Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) ve Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) işbirliğinde “#Hentbolİyileştirir” projesi kapsamında oluşturulan Gönüllü Takımı, depremzedelere …

EHF-THF işbirliğinde “Hentbol İyileştirir” projesinde ilk adım atıldı. Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) ve Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) işbirliğinde “#Hentbolİyileştirir” projesi kapsamında oluşturulan Gönüllü Takımı, depremzedelere destek olmak, bölgedeki konteynerlerde yaşayan çocuklarımıza moral vermek ve spor yoluyla psikososyal destek sağlamak amacıyla Osmaniye ve İskenderun’daki deprem bölgesinde ilk çalışmalarına başladı.

Ankara’dan Zeki Pehlivan, Zeynur Pehlivan, Barış Çelik, Muhammed Ateş; Mersin’den Selçuk Karcı, Kadir Kaçmaz, Özgür İlmek, Ozan Kaya; Osmaniye’den Onur Duru, Yaren İpek Köle, Zilan Delal Akgün, Zilan Beltekin; Osmaniye’den Yaren İpek Köle, Zilan Delal Akgün, Zilan Beltekin; Osmaniye ve İskenderun’da temel hentbol eğitimi ve kısa süreli sportif faaliyetler için bölgeye giden THF çalışanları ve hentbolculardan oluşan Gönüllü Takımı’na katıldı.

THF Genel Koordinatörü Zeki Pehlivan, “Türkiye Hentbol Federasyonu olarak Kahramanmaraş merkezli ve birçok ilimizi etkileyen depremin yaralarını sarmak için başlattığımız yardım kampanyasını ve Hentbol Gönüllü Takımı çalışmalarımızı EHF çok değerli buldu ve kampanyaya destek vereceklerini açıkladı. Bu kapsamda ilk çalışmamızı Osmaniye ve İskenderun’da gerçekleştirdik. Projemiz uzun soluklu bir proje ve önümüzdeki aylarda da devam edecek. Projeye destek vermek isteyen gönüllü arkadaşlarımızın katkılarını bekliyoruz. Bir sonraki etkinliğimizin zamanını federasyonumuzun iletişim kanalları aracılığıyla duyuracağız.” dedi.