Eskişehir’de Kano yarışları nefes kesti

Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Eskişehir’de düzenlenen “Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yarışları” kapsamında Eskişehir’de Kano Türkiye Kupası Yarışları büyük heyecana sahne oldu. …

Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Eskişehir’de düzenlenen “Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yarışları” kapsamında Eskişehir’de Kano Türkiye Kupası Yarışları büyük heyecana sahne oldu.

Türkiye Kano Federasyonu’nun 2023 yılı faaliyet programında yer alan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Durgunsu Kano Türkiye Kupası yarışları nefesleri kesti.

Büyükşehir Belediyesi Sarısungur Göleti’nde gerçekleştirilen yarışlarda Türkiye’nin dört bir yanından 29 takımdan 283 sporcu mücadele etti. Yarışların ikinci gününde final etabı öncesinde birçok kategoride birinci olan sporcular belirlendi. Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Mehmet Ali Duman, Büyükler ve U23 Erkekler C1 500 ve 200 metre kategorilerinde birinci oldu. Duman’a birincilik madalyasını ESKİ Genel Müdürü ve Türkiye Kano Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Özen ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy takdim etti.

Yarışların son gününde ise final heyecanı yaşandı. Büyük bir mücadelenin yaşandığı finallerde dereceye giren sporcuların madalyaları ve kulüplerin kupaları; Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürü ve Türkiye Kano Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Özen, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Kano Türkiye Kupası’na katılan sporcular Eskişehir’i ve parkuru çok beğendiklerini belirterek, “Bize her türlü imkânı sağlayan ve 3 gün boyunca ev sahipliği yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Törenin ardından günün anısına toplu fotoğraf çekildi.

KUPADA DERECEYE GİREN KULÜPLER:

BÜYÜK ERKEKLER:

1.SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KLB.

2.ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3.KÖYCEĞİZ SPOR KULÜBÜ

BÜYÜK KADIN

1.RİZE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2.ŞİŞECAM SPOR KULÜBÜ

3.OLİMPİK UMUTLAR SK.

GENÇ ERKEK

1.ŞİŞECAM SPOR KULÜBÜ

2.BOZOVA GENÇLİK SPOR KULÜBÜ

3.SAKARYA BB. SPOR KULÜBÜ

GENÇ KADIN

1.GÜNDOĞDU SU SPORLARI KULÜBÜ

2.BURSA BB. SPOR KULÜBÜ

3.BOZOVA SPOR KULÜBÜ

YILDIZ ERKEK

1.ÇARŞAMBA BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

2.BURSA BB. SPOR KULÜBÜ

3.İZNİK BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

YILDIZ KADIN

1.RİZE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2.ADANA GENÇLİK SPOR KULÜBÜ

3.BOZOVA SPOR KULÜBÜ

MİNİK ERKEK

1.ÇARŞAMBA BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

2.GÜNDOĞDU SU SPORLARI KULÜBÜ

3.BURSA BB. SPOR KULÜBÜ

MİNİK KADIN

1.SARIÇAM BELEDİYE SPOR K. DERNEĞİ

2.ŞİŞECAM SPOR K.

3.AYVACIK BELEDİYE SPOR K.