Ezber Bozan Tasarım Yarışması’nda geri sayım başladı

Her yıl uluslararası alanda Türk tasarımcılar ve Türk mobilya firmalarının tanınırlığına katkı sağlamak adına, rekor seviyede başvuru alan Ezber Bozan Tasarım Yarışması’nın üçüncüsü düzenleniyor. Yarışmanın …

Her yıl uluslararası alanda Türk tasarımcılar ve Türk mobilya firmalarının tanınırlığına katkı sağlamak adına, rekor seviyede başvuru alan Ezber Bozan Tasarım Yarışması’nın üçüncüsü düzenleniyor. Yarışmanın final sayımı başlamış olup, finalistler 9 Ekim 2023 tarihinde Havagazı Fabrikası’nda yapılacak ödül töreninde duyurulacak.

İZMİR (İGFA) – Türk tasarımcı ve Türk mobilya firmalarının uluslararası profillerini yükseltme amacıyla düzenlenen ve her yıl yüksek ilgi gören Ezber Bozan Tasarım Yarışması’nın bu yılki üçüncüsü başlamıştır. Kazananlar, 9 Ekim 2023 tarihinde Havagazı Fabrikasında düzenlenecek olan törende açıklanacak.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle Ege Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçılar Birliği tarafından, öğrenci ve profesyonel olmak üzere iki kategoride düzenlenen ödüllü tasarım yarışması jüri toplantısı 15 Eylül’de yapıldı.

Jüri toplantısı, Alaçatı’da düzenlendi ve Berkay Gürsoy, Ece Yalım, Fikri Doruk Yorgancıoğlu, Fulden Dehneli, Gamze Güven, Mehmet Mehmetalioğlu ve Serdal Korkut Avcı gibi isimler jürinin üyeleri olarak katıldı.

Öğrenci ve Profesyonel kategorileri olmak üzere iki farklı kategoride düzenlenen yarışmaya bu yıl toplamda 643 proje başvurdu.