FOMGET şampiyonluk kupası ile Ata’nın huzurunda

Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, şampiyonluk kupasını Anıtkabir’e götürdü. Anıtkabir Özel …

Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, şampiyonluk kupasını Anıtkabir’e götürdü. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Kulüp Başkanı Yalçın Demirkol, “Cumhuriyetimizin 100. yılında tarihinde ilk kez şampiyonluk kupasını Başkent Ankara’ya getirmenin onuruyla manevi huzurunuzdayız” dedi.

Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi 2022-2023 sezonu şampiyonu FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü (G.S.K) Kadın Futbol Takımı Anıtkabir’i ziyaret etti.

Şampiyonluk kupasıyla Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkan sporcular, teknik ekip ve yöneticiler, mozole önünde saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı okudu.

“KULÜBÜMÜZ SONSUZA KADAR İZİNİZDEDİR”

Anıtkabir’deki törenin ardından FOMGET kafilesi Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan ABB FOMGET G.S.K Başkanı Yalçın Demirkol, mesajında Cumhuriyet’in 100. yılında futbolda ilk kez bir şampiyonluk kupasını Başkent Ankara’ya getirmekten büyük gurur duyduklarını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk, Başkentimiz Ankara’nın simgesi Anıtkabir’i formasına taşıyan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Spor Kulübü olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılında Turkcell Süper Lig 2022-2023 sezonu şampiyonluk kupasını tarihinde ilk kez Başkent Ankara’ya getirmenin onuru ile manevi huzurunuzdayız. Aziz Atatürk, senden aldığımız güçle, açtığın yolda ve gösterdiğin hedefler doğrultusunda zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirerek var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz. Ruhun şad olsun ve huzur içinde yat. Kulübümüz sonsuza kadar senin izinde.”

MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Anıtkabir’de düzenlenen törenin ardından açıklamalarda bulunan Demirkol şunları söyledi:

“Çok gururlu ve mutluyuz. Ankara’ya tarihinde ilk defa böyle bir kupa geldi. Avrupa başkentleri arasında şampiyonluk kupası olmayan tek başkent Ankara’ydı. Bu kupa ile makus talihimizi yendiğimizi düşünüyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Kulübümüzün Onursal Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.