FSM Kültür ve Sanat Merkezi Beylikdüzü’nde açılıyor

Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından inşa edilen Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi açılışını yapmak için hazırlanıyor. Merkez, bölge insanının …

Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından inşa edilen Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi açılışını yapmak için hazırlanıyor.

Merkez, bölge insanının birçok ihtiyacını karşılayacak olanakları ve fonksiyonları ile birlikte, ilçenin kültür ve sanat hayatına da önemli bir katkı sağlamayı hedefliyor.

17 bin metrekare genişlikteki merkezde, Şehir Tiyatroları’ndan kreşe, kütüphaneden gençlik merkezine kadar bir dizi hizmet mevcut. Ayrıca Yakuplu Meydan Düzenleme Projesi, 3 Köy 3 Meydan projesinin Yakuplu bölgesi ile birlikte, merkezin inşası tamamlandı.

MERKEZ, BÖLGE HALKININ HER TÜRLÜ İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Sevgi Soysal Çok Amaçlı Salon 455 kişi kapasitelidir ve Nuri Ulusu Kütüphanesi, Oğuz Arda Sel Çocuk Kütüphanesi, Neslican Tay Gençlik Merkezi, her yaştan insanın toplanacağı yerler olacaktır.

Merkez, Rasim Öztekin Sahnesi‘nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyunlarının yanı sıra çocuk sineması gibi birçok ilkleri de içeriyor. Ek olarak; 140 öğrenci kapasiteli kreş, 424 tezgah kapasiteli pazar yeri, 100 araçlık otopark, elektronik sporlar merkezi, kafe, spor alanları, psiko-sosyal destek merkezi, İSMEK atölyeleri, Belediye hizmet alanları ve dernek odaları bulunacak.

6 EKİM’DE AÇILIYOR

Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık‘ın katılımıyla 6 Ekim Cuma günü saat 15.00’da açılacaktır.