Gaziantep’in ikinci en büyük festivali başlıyor

Gaziantep’in “Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali” adını taşıyan en büyük ikinci festivali başlamak üzere. Festival, konserden gastronomiye, nar hasadından ödül törenine ve …

Gaziantep’in “Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali” adını taşıyan en büyük ikinci festivali başlamak üzere. Festival, konserden gastronomiye, nar hasadından ödül törenine ve spora kadar çeşitli etkinlikleri kapsayacak ve üç gün sürecek.

GAZİANTEP (İGFA) – Oğuzeli Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 13. kez düzenlenecek olan “Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali”, 6-8 Ekim tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlanacak. Festival, Oğuzeli İlçe Stadyumu’nda düzenlenecek.

Gaziantep’in, GastroAntep Festivali’nden sonraki en büyük festivali olan “Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali” başlamak üzere. Nar hasadının yapılacağı ve çeşitli ünlü sanatçıların sahne alacağı festival 6 Ekim’de başlayacak. Konsere Ali Kınık ve Öykü Gürman sanatçıları katılacak. Festivalin son gününde Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası gerçekleştirilecek. Festivalin Gaziantep dışından da çok sayıda katılımcı ağırlaması bekleniyor. Festivalin düzenleyicisi Oğuzeli Belediyesi’dir.

“Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali” bu yıl 13. kez düzenlenecek ve üç gün sürecek. Açılışı 6 Ekim Cuma günü nar hasadı ile yapılacak olan festival, mehteran eşliğinde kortej yürüyüşü ile başlayacak. Ardından, Ali Kınık en sevilen Türkülerini söyleyecek. 7 Ekim Cumartesi, festivalin ikinci gününde ise Öykü Gürman sahne alacak.

EN İYİ NAR YETİŞTİREN ÇİFTÇİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Geleneksel Festival kapsamında, Oğuzelili nar ve kurutmalık yetiştiricisi çiftçilerin katıldığı yarışmanın sonuçları açıklanacak ve kazananlara ödülleri takdim edilecek.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali” hakkında bilgi verirken, 6-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festival için tüm Gaziantep halkını davet etti. Üç günlük festivalin katılımının ücretsiz olduğu belirtildi.