Gaziantep’te toplu taşımada temassız kart kullanımı 1 milyona ulaştı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Ulaşım ve Bilgi Hizmetleri (Gaziulaş) tarafından Türkiye’de bir ilk olan “Her Kart Gaziantep Kart” projesi ile toplu ulaşımda temassız banka …

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Ulaşım ve Bilgi Hizmetleri (Gaziulaş) tarafından Türkiye’de bir ilk olan “Her Kart Gaziantep Kart” projesi ile toplu ulaşımda temassız banka ve kredi kartı kullanımı aylık 1 milyona yükseldi. Gaziantep’te toplu taşımada temassız kart kullanımı 1 milyona ulaştı.

Gaziantep Kart markasıyla 2017 yılında toplu taşımada hayata geçirdiği yeni Elektronik Ücret Toplama Sistemi ile Akıllı Ulaşım yatırımları kapsamını geliştiren Gaziulaş’ın yeni projesi Her Kart Gaziantep Kart, vatandaşların büyük beğenisini kazandı.

Kullanıcılarına büyük kullanım kolaylığı sağlayan sistem sayesinde tüm kartlar online başvuru ile Gaziantep Kart’a dönüştürülebiliyor.

TOPLU TAŞIMADA TEMASSIZ KREDİ VE BANKA KARTI KULLANIMI YÜZDE 50 ARTTI

Gaziantep Kart projesinin devreye girmesiyle birlikte 2017 yılından itibaren temassız özellikli kredi kartları ile ödeme yapılabilmekte, projenin yeni aşamasıyla birlikte banka kartları tanımlanarak kişiye özel indirim, ücretsiz havale ve indirimli havale haklarından da yararlanılabilmektedir. Sistemin devreye girmesiyle birlikte temassız özellikli kredi ve banka kartlarının kullanımı yüzde 50 oranında arttı.

Vatandaşların ödediği ulaşım kartı alım bedelini ortadan kaldırarak, herhangi bir yere başvuru gerektirmeyen sistem, https://herkart.gaziantepkart.com.tr/ adresinden temassız özellikli kredi ve banka kartını indirimli veya ücretsiz Gaziantep Kart’a dönüştürerek kısa sürede kullanılabiliyor.