Gebze Eskihisar’da ‘Marmara Hepimizin’ etkinliği düzenlendi

Gebze Belediyesi, ilçenin denize açılan kapısı Eskihisar sahilinde ‘Marmara Hepimizin’ sloganıyla yüzey ve dip temizliği etkinliği düzenledi. Ev sahibi Başkan Büyükgöz, “Marmara hepimizin sloganını benimseyerek …

Gebze Belediyesi, ilçenin denize açılan kapısı Eskihisar sahilinde ‘Marmara Hepimizin’ sloganıyla yüzey ve dip temizliği etkinliği düzenledi. Ev sahibi Başkan Büyükgöz, “Marmara hepimizin sloganını benimseyerek denizlerimize sahip çıkmamızı diliyorum” dedi.

Gebze Belediyesi “Marmara Hepimizin” sloganıyla Eskihisar sahilinde yüzey ve dip temizliği etkinliği düzenledi. Dünya Deniz Günü’nde Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün ev sahipliğinde Eskihisar sahilinde bir etkinlik düzenlendi.

Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit’in yanı sıra protokol ve öğrencilerin katılımıyla ‘Marmara Hepimizin’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte yüzey ve dip temizliği yapıldı. Çeşitli firmalar, çevre gönüllüleri ve profesyonel dalgıçların katıldığı etkinlikte bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz şunları söyledi: “Değerli Gebzeli hemşerilerim; geçtiğimiz yıl Marmara Denizi’nde oluşan balçık nedeniyle Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmara Denizi Eylem Planı hazırlandı. Bu kapsamda her yıl 8 Haziran Marmara Denizi’ne kıyısı olan belediyeler tarafından Marmara Deniz Günü olarak ilan edilmekte ve kutlamalar yapılmaktadır.

DENİZDE DİP TEMİZLİĞİ

Bu yıl da Marmara Deniz Günü’nü aynı bilinç ve özveriyle kutlamayı hedefliyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteği ve Marmara Belediyeler Birliği’nin koordinasyonunda Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçe ve beldelerde siz değerli hemşerilerimizin de katılımıyla Marmara Denizi’ni balçık ve atık tehdidinden korumak amacıyla deniz temizliği ve kıyı temizliği etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu etkinliklerle amacımız; daha temiz ve yaşanabilir bir Gebze. Bu doğrultuda paydaşlarımız ve halkımızla birlikte düzenlediğimiz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Marmara Denizi için farkındalık yarattığımız bu etkinliğe katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Umarım Marmara hepimizin sloganını benimseyerek denizlerimize sahip çıkarız” dedi.