Gebze’de ‘Çevreni Koru’ Festivaline geniş katılım

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Çevreni Koru, Geleceğe Hayat Ver’ sloganıyla düzenlenen festival geniş katılımla gerçekleştirildi. Gebze Belediye …

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Çevreni Koru, Geleceğe Hayat Ver’ sloganıyla düzenlenen festival geniş katılımla gerçekleştirildi.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Çevreni Koru, Geleceğe Hayat Ver’ sloganıyla düzenlenen şenlik geniş katılımla gerçekleştirildi.

Şenliğe ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yanı sıra ilçe protokolünün temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Çevre bilincinin toplumda yaygınlaştırılmasının öneminin bir kez daha vurgulandığı etkinlik Eşrefbey İlkokulu önünden başlayan çevre yürüyüşü ile başladı. 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanında devam eden çevre şenliği etkinliği Atatürk İlkokulu öğrencilerinin sıfır atık ürünlerinden oluşan defilesi, geri dönüşüm atık parkuru yarışları, resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye takdimi ve Gebze Belediyesinin sevilen maskotu Terbi’nin doğum günü kutlamasıyla devam etti.

SIFIR ATIKTA ÖNCÜ BELEDİYE

Törende konuklara ve öğrencilere hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Gebze Belediyesi olarak ‘çevreci’ adımlar atma kararlılığımız doğrultusunda ilçemizde önemli hizmetleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Çağın gereklerine uygun olarak yenilenen ekipmanlarımız ve uzman ekiplerimizle Gebze’mizin mahalle, cadde ve sokaklarında temel temizlik hizmetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Daha steril ve temiz bir çevre için mahallelerimizde yer altı konteyner sistemlerini hızla yaygınlaştırıyoruz. Temel temizlik çalışmalarımızın yanı sıra atık oluşumunu en aza indirecek ve ekonomiye katkı sağlayacak Sıfır Atık çalışmalarında da önemli bir yol kat ettik. Kocaeli genelinde ilçeler bazında ilk ‘Sıfır Atık Belgesi’ne sahip olan Gebze Belediyesi, çevreye duyarlı çalışmalarıyla ambalaj, tekstil, bitkisel atık yağ, elektronik ve pil atıklarını kaynağından toplayarak ekonomiye kazandırıyor.