Gençlik Festivali Dolu Dolu Geçecek

Özel olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü için Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Gençlik Festivali devam ediyor. Festivalde çeşitli önemli grupların sahneye çıkacağı hafta …

Özel olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü için Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Gençlik Festivali devam ediyor. Festivalde çeşitli önemli grupların sahneye çıkacağı hafta sonuna tüm Denizli halkı davet ediliyor.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümüne özel olan Gençlik Festivali hızla devam ediyor. Hafta sonu çıkan gruplar arasında bu akşam KYK Amfi Park’ta saat 19.00’da Barfly, saat 20.30’da Dış Güçler ve saat 22.00’de Kafadenk bulunuyor. Cumartesi, 7 Ekim’de saat 20:30’da PAÜ Rektörlük önünde düzenlenecek konserde gençler, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Genel Sanat Direktörü Hakan Eyiden ve popüler şarkıcı Aydanur ile pop ve arabesk şarkılar konserinde buluşacak. Festivalin son günü 8 Ekim Pazar saat 20.30’da Ne Var Ki ve saat 22.00’de popüler grup Necati ve Saykolar sahneye çıkacak.

“Size moral vermek istedik”

Belediye Başkanı Osman Zolan dün akşam düzenlenen festival etkinliklerine gençleri yalnız bırakmadı. KYK Amfi Park’ta düzenlenen ve Homeless, Suça Sürüklenen Çocuk ve Eski Kafa müzik gruplarının sahneye çıktığı festivalde gençlerle birlikte olan Başkan Zolan, yaptığı konuşmada Pamukkale Üniversitesi’ni kazanarak kente gelen öğrencilere moral vermek için bu şekilde bir organizasyon planladıklarını söyledi. Zolan, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde gençler için özel bir festival düzenlemenin mutluluğunu dile getirdi ve konuşmasına şu şekilde devam etti: “Gençlik Haftası etkinliklerimiz devam ediyor. Okulunuz açıldı, sizlere başarılar diliyorum. Sizleri motive etmek ve Denizli’ye yeni gelen gençleri ailelerinden ayrıldığı için yaşadıkları üzüntüyü hafifletmek amacıyla güçlü bir etkinlik yapmak istedik. Hepinize hoşça vakit geçirmenizi diliyorum.” Konuşmasının ardından Zolan, festivalde performans sergileyen Eski Kafa müzik grubuna plaket verdi.