Gölcüklü öğrenciler Katı Atık Aktarma tesisini gezdi

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, dönem ödevi hazırlayan ilkokul öğrencilerine Katı Atık Aktarma İstasyonunu gezdirerek tesis hakkında bilgi verdi. Gölcük’ün atıklarının düzenli bir şekilde …

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, dönem ödevi hazırlayan ilkokul öğrencilerine Katı Atık Aktarma İstasyonunu gezdirerek tesis hakkında bilgi verdi.

Gölcük’ün atıklarının düzenli bir şekilde toplanarak geri dönüşüm sürecine sokulması ve tasarruf sağlanması amacıyla kurulan Gölcük Belediyesi katı atık transfer istasyonu öğrencilerin dönem ödevine konu oldu.

Değirmendere Atatürk Ortaokulu 5A sınıfı öğrencileri ve öğretmenlerini tesiste ağırlayan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, öğrencilerle yakından ilgilendi. Başkan Sezer, sorularını tek tek yanıtladığı öğrencilere tesis ve atık yönetimi hakkında bilgi verdi.

HEM ÖDEVLERİNİ HAZIRLADILAR HEM ÇEVRE BİLİNCİ KAZANDILAR

Tesis sayesinde Gölcük Belediyesi’nin hem zamandan hem de maddi açıdan büyük tasarruf sağladığını anlatan Başkan Sezer, çöp toplama araçlarıyla ilçede daha fazla hizmet üretme imkanına kavuştuklarını söyledi. Ziyarette öğrencilere Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün yeni binasını gezdirerek bilgi veren Başkan Sezer, çocuklarda çevre bilincinin erken yaşlarda oluşturulmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Ziyaret sırasında ilkokul öğrencileri tesisin işleyişini ve çevreye katkılarını gözlemleme fırsatı buldu.

Çevre bilinci ve atık yönetimi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen ziyaret, öğrencilerin ödevlerini hazırlamak için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri edinmelerini sağladı. Öğrenciler ve öğretmenleri Başkan Sezer’e kendileriyle yakından ilgilendiği için teşekkür etti.