Güzelbahçe’de ‘Temiz Çevre’ için Pedal Çevirdi

Güzelbahçe Belediyesi ve Güzelbahçe Kent Konseyi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ‘Bisiklete Biniyorum, Çevremi Koruyorum ve Sağlıklı Yaşıyorum’ temalı bisiklet turu düzenledi. Güzelbahçe Belediye Başkanı …

Güzelbahçe Belediyesi ve Güzelbahçe Kent Konseyi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ‘Bisiklete Biniyorum, Çevremi Koruyorum ve Sağlıklı Yaşıyorum’ temalı bisiklet turu düzenledi.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’nin ailesiyle birlikte katıldığı etkinliğe CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Güzelbahçe Kent Konseyi Başkanı Oya Türkeli, meclis üyeleri, Alaçatı Salı Bisiklet Grubu, Gaziemir Doğa Severler, Güzelbahçe Kadın Bisikletçiler ve Bisikletçi Cadılar isimli bisikletçi ve gruplar katıldı.

Güzelbahçe Atatürk Semt Pazarı’ndan başlayarak Kazım Dirik, İstikbal, Abdullah Baydar ve Yaren Dede sokaklarından geçerek Mithatpaşa Caddesi’ne çıkan doğaseverler, ‘Arabadan in, bisiklete bin, doğayı sev, çevreyi temiz tut’ sloganları attı.

Parkuru Yalı Mahallesi Gece Pazarı’nda tamamladılar.

Dünya Çevre Günü’nde farkındalık yaratmak istediklerini belirten Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Kent Konseyimiz ile birlikte bu yıl farklı bir etkinlik düzenleyerek yaşadığımız çevre için farkındalık yaratmak istedik. Ailece katıldığımız etkinlikte farklı bir parkurda pedal çevirerek hem ilçemizin güzelliklerini doğasever bisikletçilerimize yaşattık hem de spor yaparak sağlığımıza katkıda bulunduk. Bugün bizimle birlikte olan tüm doğaseverlere teşekkür ediyorum” dedi.