Hedef, Kocaeli Kitap Fuarı’nda 1 milyon ziyaretçi olacak

7 – 15 Ekim tarihleri arasında Kocaeli’de düzenlenen 13. Kitap Fuarı’na bu sene 390 yayınevi ve 450 yazar katılacak. 750’den fazla aktivite düzenlenecek olan fuarda. …

7 – 15 Ekim tarihleri arasında Kocaeli’de düzenlenen 13. Kitap Fuarı’na bu sene 390 yayınevi ve 450 yazar katılacak. 750’den fazla aktivite düzenlenecek olan fuarda.

KOCAELİ (İGFA) – Türkiye’nin en geniş kapsamlı kitap fuarı olan Kocaeli Kitap Fuarı 13. kez ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 13. Kocaeli Kitap Fuarı, 7-15 Ekim arasında 9 gün süreyle bir milyondan fazla kitap severi ağırlamayı planlıyor.

Yapı Kredi’den Turkuaz Kitap’a, Can’dan Dergâh’a, Alfa’dan TİMAŞ’a kadar Türkiye’nin en büyük yayınevlerinden Kocaeli’nin yerel yayıncılık evlerine kadar 390 yayınevi önemli eserlerini ziyaretçilere sunacak. 450’den fazla yazarın sohbetlerine ek olarak etkinlik yapılacak.

Toplam 530’dan fazla yayınevi, sahaf ve STK’nın yer aldığı 13. Kocaeli Kitap Fuarı’nda 750’den fazla etkinlik düzenlenecek. Ünlü sosyolog ve yazar Prof. Dr. Ümit Meriç, 13. Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “7-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 13. Kocaeli Kitap Fuarı’nda 390 yayınevi, 450 yazar ve 750’den fazla etkinlikle, kitap dünyasını keşfetmeye hazır mısınız?” sözleriyle herkesi fuara davet etti.

BİR MİLYON ZİYARETÇİ HEDEFLENİYOR

2009 yılında Türkiye’nin düşünce ve kültür atmosferine yeni bir soluk getirmek amacıyla Kocaeli Kitap Fuarı başlatıldı. 13. yılına ulaşan bu etkinlik, sadece yayınevlerinin kitaplarını tanıttığı ve yazarların imza günlerinin düzenlendiği bir buluşmanın ötesinde, günümüz konularının tartışıldığı, geleceğe yönelik düşüncelerin geliştirildiği bir platform haline geldi. Son beş yılda Türkiye’nin en çok ziyaret edilen kitap fuarı olması, bu durumun en büyük göstergelerinden biridir. 10 bin ziyaretçiyle başlayan fuar, geçen yıl 905 bin kitap severle buluştu. Geride bıraktığı fuarlarda, yaklaşık 6.5 milyon ziyaretçi sevdiği yazarlarla bir araya geldi. Kocaeli’de 4 bine yakın yazar ve şair ağırlandı.