Hızlı Müdahale ile Esenyurt’taki Kemirgen Sorunu

İBB’nin kemirgenlerle mücadele birimi, İstanbul Esenyurt’un bazı mahallelerinde görülen fare sorununu çözmek için ilaçlama çalışması yaptı. İSTANBUL (İGFA) – 5 Ekim’de sosyal medyada paylaşılan görüntüler …

İBB’nin kemirgenlerle mücadele birimi, İstanbul Esenyurt’un bazı mahallelerinde görülen fare sorununu çözmek için ilaçlama çalışması yaptı.

İSTANBUL (İGFA) – 5 Ekim’de sosyal medyada paylaşılan görüntüler sonrası İBB Sağlık Daire Başkanlığı, Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi 2.299 sokakta görülen fare ve kemirgen sorunu üzerine harekete geçti. Kemirgenlerle mücadele ekibi hızla bölgeye gönderildi ve inceleme yapıldı. Birçoğu fare yuvası olan bölgede 5.500 gr. mum blok ilaç kullanarak kemirgenlerle mücadele edildi.

İLAÇLAMA İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİ

Esenyurt’ta geniş kapsamlı bir çalışma başlatan İBB Sağlık Daire Başkanlığı Kemirgenlerle Mücadele Birimi, 2.299 sokaktaki terk edilmiş bina duvarında yuvalar olduğunu tespit etti. Bölgede ilaçlama işlemi yapıldı.

Ayrıca, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi Atmaca Caddesi ve 2.289 sokakta bulunan boş arazide vatandaşların kedi ve köpek barınakları için bıraktıkları yemek artıklarının kemirgenleri bölgeye çektiği belirlendi. Fare yuvalarını yok etmek için ekipler tarafından yine mum blok ilaç kullanıldı. İki farklı ekip bölgede nöbet tutarak, kemirgen yuvalarını ve üreme alanlarını kontrol edecek. İBB ekipleri, potansiyel bir salgın riskini önlemek için bu alanları düzenli olarak izleyecek ve gerektiğinde müdahale edecektir.