İki kıta arasındaki en güzel yüzme yarışı

7 kilometre uzunluğundaki uluslararası açık deniz yüzme yarışı Megisti Kaş Yüzme Yarışı, 25 Haziran Pazar günü Yunanistan’ın Megisti/Meis Adası ile Antalya’nın Kaş ilçesi arasında 17. …

7 kilometre uzunluğundaki uluslararası açık deniz yüzme yarışı Megisti Kaş Yüzme Yarışı, 25 Haziran Pazar günü Yunanistan’ın Megisti/Meis Adası ile Antalya’nın Kaş ilçesi arasında 17. kez gerçekleştirilecek.

“Barış ve Dostluk” sloganıyla her yıl Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali’nin kapanış etkinliği olan açık deniz yüzme yarışı Megisti Kaş Yüzme Yarışı bu yıl 17. kez düzenlenecek.

Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali, Kaş bölgesinin güzelliklerini tanıtmak amacıyla 1999 yılından bu yana düzenleniyor. Megisti Kaş Yüzme Yarışı ilk kez 2005 yılında, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’na denk gelen 1 Temmuz tarihinde Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali’nin kapanış etkinliği olarak düzenlendi.

Ülkemizde spor turizmi kapsamında uluslararası spor etkinlikleri düzenleyen Rossist Event tarafından organize edilen yarış, Kaş Belediyesi ve Radisson Blue Kaş ana sponsorluğunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kaş Kaymakamlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin destekleri, MK Group co-sponsorluğu ve MEKVIN Hotels’in konaklama sponsorluğu ile 25 Haziran Pazar günü Akdeniz’in huzur veren güzelliği Kaş’ta gerçekleştirilecek.

2 Ülke, 1 Yarış, 16 Ülkeden 193 Yüzücü… Kulaçlar barış ve dostluk için atılacak

Her yıl büyük ilgi ve heyecanla karşılanan yarış için kayıtlar bu yıl bir hafta içinde doldu. Yarışa Türkiye, Yunanistan, ABD, İngiltere, Avustralya, Afganistan, Bosna-Hersek, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İtalya, Japonya, Makedonya ve Rusya olmak üzere 16 ülkeden toplam 193 yüzücü katılacak. Kulaçlar barış ve dostluk için atılacak.