İstanbul, 2036 Olimpiyatları’nı İstiyor

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) “Olimpiyat Komitesi Genel Kurulu”nun başlamadan önce İstanbul’da düzenlediği “Gala Gecesi’nde bir konuşma yaptı. İSTANBUL (İGFA) …

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) “Olimpiyat Komitesi Genel Kurulu”nun başlamadan önce İstanbul’da düzenlediği “Gala Gecesi’nde bir konuşma yaptı.

İSTANBUL (İGFA) – 2036 Olimpiyatları’nın İstanbul’da gerçekleştirilmesi hedefi için devletin tüm kurumları ile iş birliği içinde olduklarını ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Spor, bizim için politikanın üzerindedir ve Türkiye söz konusu olduğunda, hepimiz belirli hedefler doğrultusunda birleşiriz. İstanbul’da 2027 Avrupa Oyunları’nın düzenlenmesini de istiyoruz.

İstanbul 2027’nin en iyi şekilde düzenlenmesi için hazırız. Anadolu toprağı ve çevresi, medeniyet, kültür ve spor açısından sayısız hikaye yaratılan alanlar. Hep birlikte büyük bir hikaye yaratmaya davetlisiniz” diye belirtti.