İstanbul Turizm Fuarı’nda Konya Selçuklu’ya Yoğun İlgi

Selçuklu Belediyesi, İstanbul Turizm Fuarı’nda, Selçuklu turistik destinasyonlarını tanıtan bir stand açarak ilk defa bu yılı düzenledi. Dünya ve Türkiye’deki turizm profesyonellerini bir araya getiren …

Selçuklu Belediyesi, İstanbul Turizm Fuarı’nda, Selçuklu turistik destinasyonlarını tanıtan bir stand açarak ilk defa bu yılı düzenledi. Dünya ve Türkiye’deki turizm profesyonellerini bir araya getiren bu fuar, İstanbul’da gerçekleşti.

KONYA (İGFA) – Selçuklu Belediyesi, Konya’nın turistik değerlerini ve tarihi-kültürel mirasını tanıtmak amacıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Turizm Fuarı’nda (ITF), Tropikal Kelebek Bahçesi temalı bir stand açtı.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen bu fuarda, 50 farklı ülkeden toplamda 220’nin üzerinde stand bulunuyordu.

Fuar, dünya ve Türkiye’den gelen binlerce ziyaretçinin buluşma noktası oldu. Fuarda, Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nin yanı sıra Sille, Selçuklu Seyir Tepesi, Çiçek Bahçesi, Koku Bahçesi gibi Konya ve Selçuklu’nun tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin tanıtımı yapılıyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, İstanbul Turizm Fuarı’na katılma amacının Konya ve Selçuklu’nun tanıtımına katkı sağlamak olduğunu belirtti. “Turizm sektörümüz son yıllarda yapılan yatırımlar ve başarılı tanıtım faaliyetleri ile büyük bir ivme kazandı. Fuarlar gibi etkinlikler, turizm pastasından daha fazla pay almak ve bu ivmenin sürdürülebilirliğini sağlamak için çok önemli. Selçuklu Belediyesi olarak, daha önce farklı organizasyonlara katıldığımız gibi, bu yıl ilk defa düzenlenen İstanbul Turizm Fuarı’nda da tanıtım standımızla yer aldık. Konya ve Selçuklu’nun dini, doğal, tarihi ve kültürel turizm alanlarında çok sayıda keşfedilmesi ve görülmesi gereken yerleri var. Bu fuarda bu güzellikleri en iyi şekilde tanıtmak için çaba gösteriyoruz. Herkese, bu güzellikleri görmek için öncelikle Konya’ya davet ediyorum” şeklinde konuştu.