İstanbul’un Kurtuluşu İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Özel Mesaj

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhurbaşkanı İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları için, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen etkinliğe yazılı bir mesaj iletti. ANKARA (İGFA) …

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhurbaşkanı İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları için, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen etkinliğe yazılı bir mesaj iletti.

ANKARA (İGFA) – Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un 100. kurtuluş yıl dönümü kutlamalarına bir mesaj iletti.

Mesajını, İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünde vatandaşları tebrik etme niyetiyle belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“İstiklal mücadelemiz, canlarından bile daha önemli olan vatanlarını savunan, tarihimize eşsiz kahramanlıklarıyla damga vuran şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlıkları, ve bağımlılık ve özgürlüğe değer veren asil halkımızın kararlılığı sayesinde zaferle sonuçlandı. Bu onurlu anlayışla, köklü medeniyetimizin mirası olan cumhuriyetimizi, kazanımlarını koruyarak, yaşatarak, çağdaş medeniyet seviyelerinin ötesine taşıyarak ve yeni başarılarla daha da güçlendirerek geleceğe taşımayı sürdürmekteyiz. Bu inançla İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve övgüyle anıyorum. İstanbul’un bu gurur dolu gününü bir kez daha kutluyor, tüm vatandaşlarıma en içten duygularımla selamlarımı iletiyorum.”