İtfaiye Teşkilatları Trabzon’da buluştu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Tüm İtfaiyeciler Derneği tarafından “İtfaiye İstişare Toplantısı ve Yangın Ekipmanları Tanıtım Programı” düzenlendi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu …

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Tüm İtfaiyeciler Derneği tarafından “İtfaiye İstişare Toplantısı ve Yangın Ekipmanları Tanıtım Programı” düzenlendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal’ın da katıldığı ve 2 gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam edecek olan toplantıya Türkiye’nin birçok ilinden itfaiye teşkilatları katıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan itfaiye teşkilatları Trabzon’da buluştu. Büyükşehir Belediyesi ve Tüm İtfaiyeciler Derneği tarafından düzenlenen “İtfaiye İstişare Toplantısı ve İtfaiye Ekipmanları Tanıtım Programı” geniş katılımla başladı. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış programına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Trabzon Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Tüm İtfaiyeciler Derneği (TİBDER) Başkanı Halil Yılmaz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal ve Türkiye’nin birçok ilinden gelen itfaiyeciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili derinden etkileyen depremi anlatan video gösterimi sırasında duygusal anlar yaşandı.

“HER ZAMAN HAZIR OLMALIYIZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mehmet Olcay Bal, insanların can güvenliğini sağlamak için 7/24 esasına göre çalıştıklarını belirterek, “Asrın felaketi olan 6 Şubat depreminde birçok olumsuzluğa rağmen itfaiye olarak hızlı hareket ettik. Başta İstanbul olmak üzere ülkemizin dört bir yanında meydana gelebilecek depremlere, 11 ili kapsayan bu felaketten dersler çıkararak her zaman hazır olmalıyız” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise 25 büyükşehir, 32 il, 17 ilçe ve 6 özel sektör kuruluşundan 221 misafiri Trabzon’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, “İtfaiye teşkilatlarımızın deprem bölgesinde bir can daha kurtarmak için gösterdiği olağanüstü çabanın bizzat şahidiyim. Ekibimle birlikte uzun süre bölgede bulundum. Orada ilk 1-2 hafta içerisinde arama kurtarma faaliyetlerinde itfaiye teşkilatlarımızın cansiperane çalışmalarının yakın şahidiyim. Bu bakımdan hem burada hem de Türkiye’nin birçok ilindeki itfaiyeci kardeşlerimize Trabzon’dan bir kez daha minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Devletimizin kurumları birçok alanda çok etkin bir çalışma yürüttü. Başta İçişleri Bakanlığımız ve AFAD olmak üzere onların koordinasyonunda orada etkin bir şekilde görev yapan kamu kurumlarına ve personeline teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.