İYİ Parti’li Aytun Çıray bir mektupla istifa etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başdanışmanı ve 27. Dönem İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray partisinden istifa etti. İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun …

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başdanışmanı ve 27. Dönem İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray partisinden istifa etti.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray partisinden istifa etti. “Kararlarımın temeli Atatürk ilkelerine ve cumhuriyete olan bağlılığımdır” diyen Çıray, istifa mektubunu sosyal medya hesabından paylaştı.

İstifa dilekçesinde istifa gerekçelerini açıklarken partisini eleştiren Çıray, 2020 yılında yapılan İyi Parti kongresinde kendisine yönelik bir tasfiye operasyonu başlatıldığını savundu.

Çıray, İYİ Parti’nin kuruluş amaçlarına sinsice darbe vurulduğunu söyledi.

Mektubunda Meral Akşener’in 6’lı masadan kalkmasıyla yaşanan krize de vurgu yapan Çıray, olayın Türk toplumunda şok dalgasına neden olduğunu belirterek, “Akşener’e karşı bir öfke seli ve derin bir güven bunalımı oluştu” dedi.

Hatırlanacağı üzere Aytun Çıray seçimler öncesinde partisini eleştiren paylaşımlarda bulunmuş ve “Masa krizinin ardından barajın altına düşen oylarımız için çok çalışacağım” diyerek milletvekili adaylığından çekilmişti.