İZMEK merkezlerinde yıl sonu coşkusu

Akmeşe, Ambarcı ve Ortaburun mahallelerindeki İZMEK kurs merkezlerinin 2022-2023 eğitim öğretim yılını tamamlamasının ardından kursiyerlerin yılsonu performanslarını sergiledikleri el sanatları sergisi Akmeşe Mahalle Konağı’nda açıldı. …

Akmeşe, Ambarcı ve Ortaburun mahallelerindeki İZMEK kurs merkezlerinin 2022-2023 eğitim öğretim yılını tamamlamasının ardından kursiyerlerin yılsonu performanslarını sergiledikleri el sanatları sergisi Akmeşe Mahalle Konağı’nda açıldı.

İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığında faaliyetlerini sürdüren İzmit Meslek Edindirme Kursları (İZMEK) 2022-2023 eğitim öğretim yılını tamamladı. Bu kapsamda Akmeşe, Ambarcı ve Ortaburun Mahallelerindeki İZMEK kurs merkezlerinde görev yapan öğretmen ve kursiyerlerin yılsonu gösterilerinden oluşan el sanatları sergisi Akmeşe Mahalle Konağında açıldı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sergi açılışında yaptığı konuşmada üreten kadınların yaptığı işin değerine vurgu yaparak “ben bu değeri bilen ve yürekten hisseden biriyim. İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz sergiler birer üretim alanı gibi. Bu sergiler çok değerli. Zamanında ‘kapatılacak’ propagandası yapılsa da adaylığımda da seçimi kazandıktan sonra katıldığım ilk sergi açılışlarında da söyledim. Bu kursların desteklenmesi çok değerli. Gerçekten her şeyden önce hepinizin eline, yüreğine sağlık.”

“Siz üretmezseniz biz bir şey yapamayız” diyen Başkan Hürriyet, “Aslında birbirimize katkı sağlıyoruz. Bu fuarın kente ve ekonomiye katkısı olsun. Daha çok arkadaşımız buradan güç alsın. Ben bu çalışmanın değer kazanması için elimden geleni yapacağım, dayanışma duygularımla her zaman tüm kadın arkadaşlarımın yanında olacağım” dedi.

İzmit Halk Eğitim Müdürü Zeki Kalaç da İzmit Belediyesi ile İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü’nün ortak protokolü gereği halkımıza ulaşmak için bu kursları açtıklarına dikkat çekerek bu yıl 5 ay içinde yaklaşık 35 bin kursiyere ulaştıklarını söyledi.