İzmir Aliağa’da deniz farkındalığı

İzmir’in Aliağa ilçesinde ‘Dünya Çevre Günü’ etkinlikleri kapsamında ‘Temiz Çevre Temiz Dünya’ temasıyla deniz temizliği düzenlendi. Aliağa Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından balıkçı …

İzmir’in Aliağa ilçesinde ‘Dünya Çevre Günü’ etkinlikleri kapsamında ‘Temiz Çevre Temiz Dünya’ temasıyla deniz temizliği düzenlendi.

Aliağa Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından balıkçı barınağında düzenlenen etkinlikte, Aliağa Sahil Güvenlik ve İzmir Deniz Polisi Sualtı ekipleri tarafından dip temizliği yapıldı.

Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve beraberindekiler Aliağa Deniz Polisi Kontrol Botu ile denize açılarak depremden etkilenen tüm vatandaşların anısına suya saygı çelengi bıraktı.

Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cezaevi Jandarma Tabur Komutanı Yarbay Volkan Gürler, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’ndan Teğmen Halil İbrahim Arslan, İlçe Müftüsü Ramazan Coşkun, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hakan Borucuoğlu, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, Aliağa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mazlum Selim Aksakal, Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Handan Çetiner Şirin, Aliağa Orman İşletme Şefi Oktay Atalay Dikmen, İMEAK DTO Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) Başkanı Naci Biçer, S. S. Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hakan Şengül ve öğrenciler katıldı.

Sualtı ekiplerinin yaptığı dip temizliğinin yanı sıra Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ve öğrenciler sahilde temizlik yaptı. Denizden çıkarılan az sayıda atık sahilde sergilenirken, Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi tarafından okullar arasında düzenlenen çevre temalı resimler de sergilenerek katılımcıların beğenisine sunuldu.

Çevre temizliği ve farkındalık oluşturmak adına önemli bir etkinlik düzenlendiğini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha temiz bir Aliağa bırakmak için çalışıyoruz. Etkinliğe katılan ve emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.