İzmir Aliağa’da ‘temiz çevre’ resimleri ödüllendirildi

İzmir’de Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Temiz Çevre, Temiz Doğa, Daha Temiz Aliağa’ konulu resim yarışmasında dereceye …

İzmir’de Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Temiz Çevre, Temiz Doğa, Daha Temiz Aliağa’ konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler Aliağa Gençlik Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Aliağa’daki ilk ve ortaokullar arasında düzenlenen yarışmada ilkokul kategorisinde Petrokimya İlkokulu’ndan Ece Dinç birinci, Cumhuriyet İlkokulu’ndan Bahar Yıldız ikinci ve Fatih İlkokulu’ndan Yağmur Koç üçüncü oldu. Ortaokul kategorisinde ise Petrokimya Ortaokulu’ndan Asya Baydar birinci, Mehmet Saka Ortaokulu’ndan Elif Yağmur Göçgüner ikinci ve Uğur Okulları Ortaokulu’ndan Musa Özdemir üçüncü oldu. Birincilerin tablet, ikincilerin akıllı saat, üçüncülerin satranç takımı ile ödüllendirildiği yarışmaya katılan tüm öğrencilere sırt çantası hediye edildi.

Öğretmen, öğrenci ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği ödül töreninde yarışmaya gönderilen tüm eserler sergilenerek katılımcıların beğenisine sunuldu.

Özel eğitim sınıfları arasında Şehit Bülent Kula Ortaokulu’ndan Murat Evren birinci, Şehitkemal Ortaokulu’ndan Zeynep Gülçimen ikinci, Şehitkemal Ortaokulu’ndan Esmanur Doğan üçüncü, Şehit Murat Coşkun Ortaokulu’ndan Ali Hakan Adar dördüncü ve Şehit Murat Coşkun Ortaokulu’ndan Yağmur Öztürk beşinci oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz takdim etti.