İzmit ve Gebze’de proje uygulama ve bilgilendirme eğitimi

132 sivil toplum kuruluşundan 250 proje sorumlusu ve kuruluş temsilcisine Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitim verildi. YEDEP’te eğitim zamanı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen ve Kocaeli …

132 sivil toplum kuruluşundan 250 proje sorumlusu ve kuruluş temsilcisine Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitim verildi. YEDEP’te eğitim zamanı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen ve Kocaeli Kent Konseyi tarafından yürütülen 2023 Yerel Destek Programı (YEDEP) kapsamında İzmit ve Gebze’de proje uygulama ve bilgilendirme eğitimleri gerçekleştirildi.

Projeleri desteklenmeye hak kazanan sivil toplum kuruluşlarına yönelik sözleşmelerin imzalanmasının ardından başlayan eğitimler, 132 sivil toplum kuruluşundan toplam 250 proje sorumlusu ve kuruluş temsilcisine verildi.

Büyükşehir Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkiler Dairesi Başkanlığı AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü proje birimi uzmanları tarafından verilen proje uygulama eğitimlerinde; proje uygulama rehberi, sözleşme ile ilgili genel kurallar, izleme, raporlama ve belgeleme yükümlülükleri, görünürlük, ödemeler ve satın alma süreçleri, YEDEP Proje Yönetim ve Uygulama Sisteminin Kullanımı, program usul ve esasları konularında bilgiler verildi.

TOPLAM BÜTÇE 25 MİLYON TL

YEDEP programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarının faaliyet alanları esas alınarak Doğa, Çevre ve Hayvan Hakları, Vatandaşlık ve Kentlilik Bilinci, Kent Tanıtımı ve Turizm, Kültür ve Sanat, İstihdam ve Eğitim, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Gençlik, Aile ve Kadın, Afet Yönetimi gibi çeşitli konu başlıkları altında projeler sunuldu. İdari uygunluk kontrolleri ve bağımsız değerlendirme sonucunda 132 proje için toplamda yaklaşık 15 milyon TL hibe olarak kullandırılacak. YEDEP Programı kapsamında başvuru sahiplerinin eş finansman katkıları ile birlikte uygulanacak projelerin toplam bütçe tutarının yaklaşık 25 milyon TL olması bekleniyor.