Kabine toplantısı sona erdi! Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabine ile yaptığı ilk toplantının ardından verdiği ilk mesajlarda istikrar ve güven vurgusu yaparak Türk Asrını inşa edeceklerini söyledi. Bayram tatilinin 9 …

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabine ile yaptığı ilk toplantının ardından verdiği ilk mesajlarda istikrar ve güven vurgusu yaparak Türk Asrını inşa edeceklerini söyledi. Bayram tatilinin 9 gün olarak belirlendiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik hedeflerin yanı sıra emekliler, çalışanlar ve tarım sektörü için de müjdeler verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki ilk toplantı Beştepe’de sona erdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 saat 10 dakika süren toplantının ardından kameraların karşısına geçerek “Ulusa Sesleniş” konuşması yaptı ve “Bu seçimlerde bizimle birlikte, ittifakımızla birlikte tüm Türkiye kazandı. Siyasi tercihi ne olursa olsun 85 milyonun her bir ferdi kazandı. Bu seçimlerin kriz heveslileri ve terör baronları dışında kaybedeni yoktur” dedi.

“Törenimizde sergilenen birlik ve beraberlik tablosunu ülkemiz için büyük bir kazanç olarak görüyorum” diyen Erdoğan, “Dünyanın 80’e yakın ülkesinden 20 devlet başkanı, 14 başbakan ve üst düzey devlet adamını başkentimizde ağırladık. Başta yol arkadaşlarım olmak üzere törenimize katılan tüm devlet ve hükümet başkanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Ticarette yeni pazarlar açarak Türkiye’nin rekabet gücünü artıracaklarını vurgulayan Erdoğan, “İki kavramın uygulayıcısı olacağız. Bir istikrar, iki güven. Türkiye’nin yüzyılını istikrar ve güvenle inşa edeceğiz. Enflasyon kaynaklı hayat pahalılığı ve fahiş fiyat sorununu tüm boyutlarıyla milletimizin gündeminden çıkarmakta kararlıyız. Enflasyonu daha önce nasıl tek haneli rakamlara indirdiysek, yine başaracağız.”

DEPREMİN YARALARINI SARMAK ANA GÜNDEMİMİZDE

Depremin yaralarını sarmanın bu dönemin ana gündem maddelerinden biri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 319 bini ilk yıl içinde olmak üzere toplam 650 bin deprem konutu inşa edeceklerini ve depremzedeleri yeni evleriyle buluşturacaklarını söyledi.

EMEKLİLERE BAYRAM MÜJDESİ

Öte yandan emeklilerimizin maaşlarının ve bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı öncesinde ödeneceği müjdesini de veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret tespit komisyonunun çalışmalarına başladığı mesajını verdi.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN OLDU

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak belirlendiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26 ve 27 Haziran tarihlerinde çalışanların idari izinli sayılacağını belirtti.

BUĞDAY VE ARPA ALIM FİYATLARI BELİRLENDİ

Buğday ve arpa alım fiyatlarını belirlediklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekmeklik buğday için ton başına 8 bin 250 lira, arpa için 7 bin lira olarak kararlaştırdıklarını belirterek, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı tüm üreticilere buğday için bin lira, arpa için 500 lira verileceğini açıkladı.