Kadıköy’deki Yaya Geçidi Denetimi: Savunmalar Hayrete Düşürdü

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki sivil trafik polisleri, Kadıköy’deki Söğütlü Çeşme Caddesi’nde dronlarla birlikte yaya geçidi denetlemesi gerçekleştirdiler. Yaya geçitlerinde yayaların …

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki sivil trafik polisleri, Kadıköy’deki Söğütlü Çeşme Caddesi’nde dronlarla birlikte yaya geçidi denetlemesi gerçekleştirdiler.

Yaya geçitlerinde yayaların geçiş hakkını ihlal eden 3 sürücüye toplam 5 bin 937 lira para cezası verildi. Bunun yanı sıra, denetim sırasında trafik işaretlerine uymayan, araçlarındayken cep telefonu kullanan ve araç sigortası olmayan sürücüler de toplam bin 823 lira ceza aldı.

Yaya geçitleri ve denetim sırasında belirlenen diğer trafik ihlalleri nedeniyle 5 sürücüye toplamda 7 bin 760 lira ceza kesildi. Yayalara yol vermeyen ve bu sebepten dolayı ceza yiyen sürücüler, dronlar tarafından görüntülendi.

İhlal yaptığı için ceza alan sürücülerden biri olan Hasan Hüseyin Güneş, “Fark etmedim, yaya geçitlerinden geçenlere yol vermemişim. Yayaları göremedim. Dronlar yardımcı olsa da benim yayaları görmem gerekiyor. Hangi yaya geçidinde ihlal yaptığımı hatırlamıyorum” dedi.