‘Kapadokya Öykü Günleri’ Rüzgarı Nevşehir’de Esecek

İlk kez bu yıl düzenlenecek olan Kapadokya Öykü Günleri, Nevşehir Belediyesi ve Türk dünyasının belli başlı dergilerinden olan Güfte Edebiyat dergisi işbirliği ile 21 Ekim’de …

İlk kez bu yıl düzenlenecek olan Kapadokya Öykü Günleri, Nevşehir Belediyesi ve Türk dünyasının belli başlı dergilerinden olan Güfte Edebiyat dergisi işbirliği ile 21 Ekim’de gerçekleşecek. Ülkemizin tanınmış öykücüleri ve akademisyenleri, bu etkinlikte edebiyat severler ve öykü meraklıları ile birlikte olacak.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediyesi Güzel Sanatlar Merkezi’nde kapılarını açacak olan Kapadokya Öykü Günleri’ne, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ın açılış konuşmasıyla başlanacak.

Panelin ilk oturumunda, Selçuk Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğretim Üyesi ve Güfte Edebiyat Tataristan Temsilcisi Alsu Shamsutova başkanlık edecek. Geçtiğimiz yıllarda birbiri ardına yayınlanan kuram kitaplarıyla genç yazarlara öncülük eden eleştirmen ve öykü yazarı Necip Tosun, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Yivli ve Güfte Edebiyat Öykü Editörü Zafer Çarboğa’nın söyleşileri saat 10.30’da başlayacak ve saat 11.30’da sonlanacak.

Saat 12.00’de başlayacak olan ikinci oturum, edebiyat dünyamızda son yıllarda yeni bir tür olarak ön plana çıkan “küçürek öykü” ye ayrıldı. Oturum başkanlığını yazar Sadık Yalsızuçanlar’ın yapacağı Küçürek Öykü Oturumu’nda, küçürek öykü yazarı Arzu Özdemir ve Güfte Edebiyat Yazı İşleri Sorumlusu küçürek öykü yazarı Veli Ay söz alacak.

Saat 15.00’da başlayacak olan üçüncü oturumda, Kapadokya Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Duygu Oylubaş Kaftar yönetimde olacak ve ardışık olarak çocuk ve gençlik edebiyatı yazarı Mehmet Fırat Pürselim, şair Şifanur Özçelik Şirin ve ödüllü yazar Esra Kahya söz alacaklar.

Tüm edebiyat severler ve öykü meraklıları Kapadokya Öykü Günleri’ne davet edilir.