Karabağlı çocuklar ‘çevre’ için Nasreddin Hoca’da buluştu

Karabağlar Belediyesi Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Merkezi, 5 Haziran Dünya Çevre Haftası kapsamında “Çevreni Koru, Dünyanı Koru” başlıklı etkinliklere ev sahipliği yaptı. Karabağlar Belediyesi, Ege …

Karabağlar Belediyesi Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Merkezi, 5 Haziran Dünya Çevre Haftası kapsamında “Çevreni Koru, Dünyanı Koru” başlıklı etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Karabağlar Belediyesi, Ege Orman Vakfı, İZSU ve İzdoğa işbirliğiyle İzmir’de geleceğimiz olan çocuklar, uzmanlar eşliğinde “sıfır atık”, oyun ve bilgi yarışmaları, origami, geri dönüşüm atölyeleri, sanat atölyeleri ve çeşitli deneyler gerçekleştirdi. Çocuklar ayrıca merkezde yer alan Uzay ve Havacılık Sergisi’ni de eğitmenler eşliğinde gezdi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da merkezin bahçesinde kurulan stantları ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi. Atölye çalışmalarını ve deneyleri izleyen Başkan Selvitopu, çocukların neşeli anlarına eşlik etti. Başkan Selvitopu, sanatçı Fırat Karapınar’ın atık malzemelerle yaptığı eserleri de yakından inceledi.

Dünyamızın kar ve hırs uğruna her geçen gün daha fazla kirletildiğini hatırlatan Başkan Selvitopu, “Çevre konusunda hepimizin duyarlı olması gerekiyor. Çünkü yaşam alanlarımız hızla daralıyor. Sularımız ve denizlerimiz kirleniyor. Bunun önüne geçmek için çaba sarf etmeliyiz. Var olan değerlerimizi gelecek nesillere aktarabilirsek mutlu oluruz” dedi.

Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi’nin bu konuda duyarlı olduğunu ve sıfır atık başta olmak üzere birçok çalışma yapıldığını belirterek, çocukları çalışmalarından dolayı kutladı.