KASKİ’den Bünyan’a 4 milyon liralık yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Bünyan ilçesinde daha güçlü altyapı için muhtelif mahallelerde 4 milyon …

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Bünyan ilçesinde daha güçlü altyapı için muhtelif mahallelerde 4 milyon TL’lik yatırımla kanalizasyon şebeke hattı yapımının tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti.

KASKİ Genel Müdürlüğü, büyükşehirlerin olmazsa olmazı sağlıklı ve kaliteli altyapı için merkez ve ilçelerde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Kent merkezinin yanı sıra tüm ilçelerde yaz aylarının gelmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandıran Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, tüm ilçeleri revize ederek bölge halkına hak ettiği hizmeti sunuyor. Bu kapsamda KASKİ, Bünyan ilçesindeki yerleşim yerlerinin ihtiyaç duyduğu altyapıyı, kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanarak, sorunlardan arındırılmış, kaliteli ve sağlıklı altyapı hedefiyle faaliyete geçiriyor.

Yapım işi kapsamında muhtelif mahallelerde Ø200, Ø300, Ø400 mm çaplarında yeni nesil koruge borularla toplam 3 bin 300 metre kanalizasyon hattı imalatı gerçekleştiriliyor.

“AMACIMIZ MERKEZ VE İLÇELERİMİZE EŞİT HİZMET”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, altyapı hizmetlerinin şehrin dört bir yanında titizlikle yürütüldüğünü ve en yakın ilçe ile en uzak ilçe arasında fark olmadığını belirterek tüm çalışmaların eşit hizmet anlayışı ile yürütüldüğünü söyledi.

Kayseri’yi geleceğe taşımak için günü birlik projelerle değil uzun vadeli projelerle özellikle alt yapıda geleceği esas alan yatırımlar yapmayı planladıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlıklı bir şehirleşmede altyapının iyi yönetilmesi çok önemlidir. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz önemli yatırımlar ile şehrimizin başarılı ivmesini destekliyoruz. Tüm çabamız gelecek nesillerimize daha temiz bir çevre, sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmaktır. Bu kapsamda KASKİ’miz Bünyan’da altyapıyı güçlendirmek için 4 milyon TL’lik yatırım yapıyor. Bünyan ilçemizdeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için KASKİ çeşitli bölgelerde kanalizasyon hattı imalatı yapıyor. Proje tamamlandığında vatandaşlarımız sorunsuz, saat gibi işleyen bir altyapıya kavuşacak. Rabbim bizlere güç verdiği sürece aynı azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Yapılan çalışmaların Bünyan ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.