KASKİ’den Garmir mahallesine 5,7 milyonluk yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün Germir Mahallesi’nde 5 milyon 740 bin TL maliyetle ekonomik ömrünü tamamlamış …

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün Germir Mahallesi’nde 5 milyon 740 bin TL maliyetle ekonomik ömrünü tamamlamış şebeke hatlarını revize edeceğini belirtti.

KASKİ Genel Müdürlüğü içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatlarına hız kesmeden devam ederken, ekonomik ömrünü tamamlamış mevcut şebeke hatlarını da tamamen yeniliyor. Kent genelinde içme suyu kayıplarına neden olan ve bakım maliyetlerini artıran ekonomik ömrünü tamamlamış şebeke hatlarını tespit ederek çalışmalara başlayan KASKİ ekipleri, son teknoloji ile üretilen yeni nesil malzemeler sayesinde mevcut yapıyı daha sağlıklı ve modern hale getiriyor.

Bu kapsamda Melikgazi İlçesi Germir Mahallesinde 5 milyon 740 bin TL yatırım bedelli yapım işi kapsamında 5 bin metre içme suyu hattı ile 3 bin 500 metre kanalizasyon şebeke hattı yenileniyor. Proje sayesinde bölge yaklaşık 50 yıl boyunca daha temiz, kaliteli ve kesintisiz altyapı hizmetine kavuşurken, bakım ve onarım maliyetleri de en aza indirilecek.

“AMACIMIZ GELECEĞİMİZ İÇİN SAĞLIKLI ALTYAPI OLUŞTURMAK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kaliteli ve sağlıklı altyapının büyükşehirlerin olmazsa olmazı olduğunu belirterek bu kapsamda en önemli önceliklerinin kalıcı çözümler üretmek olduğunu söyledi. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte KASKİ’nin merkez ve ilçelerde daha kaliteli altyapı için çalışmalarını hızlandırdığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Gelişmiş şehirlerin başarısı sağlıklı altyapı ile başlar. Altyapıdaki eksiklikler giderilmeden üst yapı çalışmalarına başlamak doğru bir adım değildir. Altyapınızın kalitesi ne kadar yüksek olursa üzerine inşa edeceğiniz üstyapının kalitesi de o kadar yüksek olur. Bu bilinçle Kayseri’nin gelişmiş şehirler kategorisinde üst sıralarda yer almasını sağlamak için sağlıklı ve kaliteli altyapılar inşa ederek yola çıkıyoruz. Çok şükür KASKİ’miz yaptığı çalışmalarla her zaman ilk 30 büyükşehir belediyesi arasına girmeyi başarmıştır.

İçme suyu ve atık su hatlarının yapımı sırasında kapsamlı bir çalışma yürütülüyor. Ayrıca mevcut hatların bakım ve onarımları da sorunsuz bir şekilde yapılıyor. Bu kapsamda Germir Mahallemizde belirlenen alanlardaki içme suyu ve kanalizasyon altyapısı yenilenerek daha modern bir yapıya kavuşturuluyor. Çalışmalar sadece buralarda değil ihtiyaç önceliğine göre ilimiz genelinde gerçekleştirilecek. Amacımız vatandaşlarımıza hak ettikleri güzel hizmetleri sunmak. Her şey daha kaliteli ve daha yaşanabilir bir Kayseri için. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.