Kayseri, 6. Kez Kitap Kokusuyla Sarılacak

Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, 13-22 Ekim tarihlerinde yapılacak olan, geleneksel hale gelmiş ve ziyaretçi sayısı rekorları kıran 6. Kayseri Kitap Fuarı’nın düzenleneceğini …

Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, 13-22 Ekim tarihlerinde yapılacak olan, geleneksel hale gelmiş ve ziyaretçi sayısı rekorları kıran 6. Kayseri Kitap Fuarı’nın düzenleneceğini belirtti. Büyükkılıç, “Kayseri, bir okuma ve üretme merkezi. Kitap kokusu 6. kez dolduracak” ifadelerini kullandı.

Mehmet UZEL (İGFA KAYSERİ)
Başkan Büyükkılıç, 13-22 Ekim tarihlerinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan ve pek çok değerli yazarı okuyucularla buluşturacak 6. Kayseri Kitap Fuarı’nın Kayseri Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanı’nda açılacağını açıkladı.

Başkan, kitap tutkunlarının heyecanla beklediği fuarın 13-22 Ekim 2023 tarihlerinde düzenleneceğini hatırlattı ve “6. kez kitap kokusuyla dolduracak olan Kayseri’ye tüm okuyucularımızı davet ediyorum” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, tarih boyunca pek çok farklı kültüre ev sahipliği yapmış ve çeşitli değerlerle dolu olan Kayseri’nin değerli yazarları ağırlayacağını ifade etti. Büyükkılıç, “Kayseri, tarih boyunca ‘Makarr-ı Ulema’ yani ‘Bilge Kent’ olarak tanınmıştır. Değerli yazarlarımızla birlikte olacağız ve onları okuyucularla bir araya getireceğiz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, daha önce düzenlenen kitap fuarlarındaki ziyaretçi sayısının birincisinde 582 bin, ikincisinde 672 bin, üçüncüsünde 798 bin, dördüncüsünde 815 bin 119 ve beşincisinde 935 bin 638 olduğunu belirtti ve altıncı fuarın da bu rekorları kıracak olduğuna inanıyor.

Büyükkılıç, fuarın 400’ü şehir dışından, 100’ü şehir içinden olmak üzere toplamda 500 yazarı konuk edeceğini belirtti ve tüm kitap severler ile Kayserililer’i fuara davet etti.