Kayseri İtfaiyesi çocuğu özveriyle kurtardı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, başı demir korkuluklara sıkışan 7 yaşındaki bir çocuğu kurtardı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla daha da güçlendirilen …

Kayseri Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, başı demir korkuluklara sıkışan 7 yaşındaki bir çocuğu kurtardı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla daha da güçlendirilen Büyükşehir İtfaiye Teşkilatı, 17 istasyon, 55 araç ve 347 personeliyle yangın ve diğer olaylara daha etkin ve güvenli bir şekilde müdahale ederek yangın ve doğal afetlerin yanı sıra tehlike altındaki tüm canlıların hayatını koruma ve kurtarma görevini başarıyla sürdürüyor.

Bu kapsamda Merkez Melikgazi ilçesi Danişment Gazi Mahallesi Hayrat Sokak’ta 7 yaşındaki E.K. isimli çocuğun başının pencerenin demir korkuluklarına sıkışması üzerine Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerine haber verildi.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kafası demir korkuluklara sıkışan E.K.’yı kurtardı. Yaramaz çocuğun kahraman itfaiye ekipleri tarafından büyük bir özveri sonucu kurtarıldığı anlar amatör kameralara yansırken, çocuğun ailesi Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı’na teşekkürlerini iletti.