Kayseri Kocasinan hizmette engelleri kaldırdı

Kocasinan Belediyesi tarafından Haziran Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Kocasinan’da ikamet eden engelli vatandaşlara elektrikli engelli ulaşım aracı tahsis edileceğinin müjdesini veren Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, onların …

Kocasinan Belediyesi tarafından Haziran Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Kocasinan’da ikamet eden engelli vatandaşlara elektrikli engelli ulaşım aracı tahsis edileceğinin müjdesini veren Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, onların hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal hayatta daha aktif rol almalarını sağlamak amacıyla ihtiyaçlarına yönelik birçok projeyi şekillendirdiklerini söyledi.

Kayseri’nin Kocasinan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 14 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısında Mithatpaşa, Mahzemin, Erkilet Osmangazi, Şeker, Argıncık Alsancak, Yıldızevler ve Beyazşehir mahallelerinde imar planı maddeleri görüşüldü. Metin Taşıt Araçları Tic. San. A.Ş. Elektrikli Ford Transit marka aracın en az 1 yıl süreyle ‘engelli nakil aracı’ olarak kullanılması şartıyla belediyeye hibe edilmesi talebi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem maddesiyle ilgili konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, engellilerin sosyal hayata katılımına büyük önem verdiklerine dikkat çekerek; “Çevre dostu, elektrikli ve engelli kardeşlerimize hizmet edecek araç hayırlı uğurlu olsun. Engelliler Haftası vesilesiyle kardeşlerimizin talebini yerine getiriyoruz. Bölgemizde yaşayan engelli kardeşlerimizin özellikle sağlık ve benzeri yerlere gidiş gelişlerinde ulaşım hizmeti sağlayacak. Böylece engelli kardeşlerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmış olacağız” dedi.

Toplantının bir diğer maddesinde ise ‘İpeksi Dokunuşla Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller’ Projesi faaliyetleri kapsamında; Yenişehir Mahallesi’nde bulunan spor salonunun İl Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilip edilmeyeceği görüşülürken, aynı proje kapsamında Kocasinan Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 15 paydaş kurum ve kuruluşun katılımıyla bir işbirliği protokolü yapılması görüşüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Çolakbayrakdar; “Öncelikle Kayseri’nin ağabeyi Bekir Yıldız’a böyle bir projeyi ilçemize kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Yaklaşık 15 yıldır devam eden ve 15 kurumun paydaş olduğu bu proje Türkiye’ye örnektir” dedi.

Kocasinan Belediyesi eski Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Bekir Yıldız ise; “Proje, uyuşturucuya bulaşmış ya da madde bağımlısı olan çocuklarımızın rehabilitasyonu için hayata geçirildi. Allah’a hamdolsun geçen 14 yılda on binlerce sporcu yetişti. Buradaki amaç suça bulaşmış ya da bulaşmakta olan çocuklarımızı korumak. Buraya kurumlar da dahil olunca çok geniş bir yelpazeye dönüştü. Bu projenin Türkiye projesi olması için teklifler, raporlar ve brifingler hazırlandı. Bu proje Kayseri’de başladı ve Türkiye projesi haline gelecek. Ayrıca burada Türkiye şampiyonu sporcular yetişti. Belediyemize ve hayırseverimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar’ın meclis toplantısında alınan kararların şehrimize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle toplantı sona erdi.