Kayseri Kocasinan’da kurban hazırlıkları başladı

Kayseri Kocasinan Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini daha sıhhi bir ortamda yerine getirebilmeleri için hazırlıklara başladı. En ince ayrıntısına kadar tedbirleri en üst seviyede almak için …

Kayseri Kocasinan Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini daha sıhhi bir ortamda yerine getirebilmeleri için hazırlıklara başladı.

En ince ayrıntısına kadar tedbirleri en üst seviyede almak için çalışmalara başladıklarını belirten Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi’nin kurban hizmetinin Kayseri’de tek, Türkiye’de ise sayılı belediyelerden biri olduğunu söyledi.

Erkilet Bülbül Pınarı Mezarlığı’nın ilerisinde bulunan kurban kesim ve satış alanını ziyaret eden Başkan Çolakbayrakdar, her yıl olduğu gibi bu yıl da verilen hizmetlerle vatandaşların kurban ibadetlerini daha huzurlu bir şekilde yerine getirmelerine katkı sağlayacaklarını belirtti.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerine şöyle devam etti: “Erkilet Bülbül Pınar Mevkii’nde kurban kesim ve satış yerindeyiz. Geçmiş yıllarda edindiğimiz tecrübelerle vatandaş memnuniyeti oluşturacak şekilde hizmet veriyoruz. Kurban Bayramı’na az bir süre kaldı. Önümüzdeki hafta hazırladığımız alanda hem büyükbaş hem de küçükbaş kurbanlıkların satışı yapılacak. Öte yandan Kurban Bayramı’nda da kesim ünitelerinde hem büyükbaş hem de küçükbaş ünitelerini hazırlayarak hizmet vereceğiz. Bu yıl onuncusunu gerçekleştireceğimiz Kurban Bayramı’ndan 25 gün önce çalışmalarımıza başladık ve yıllardır bu hizmeti uyguluyoruz. Profesyonel olarak vatandaşlarımızın daha huzurlu ve hijyenik bir ortamda Kurban Bayramı ibadetlerini yerine getirebilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızın ibadetlerini daha huzurlu bir şekilde yerine getirebilmeleri için Fen İşleri Müdürlüğümüz, Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, Zabıta Müdürlüğümüz, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, Mezarlıklar Müdürlüğümüz, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü birimlerimiz ile diğer müdürlüklerimiz gerekli tedbirleri alıyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da bu hizmeti yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm çabamız hemşerilerimin ibadetlerini daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yerine getirmeleri içindir” dedi.

Modern kurban kesim yeriyle Türkiye’ye örnek olduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar sözlerini şöyle tamamladı; “Hemşerilerimizin ibadetlerini daha iyi bir şekilde yerine getirebilmeleri için her zamanki gayretimizle çalışıyoruz.” dedi.