Kayseri Melikgazi ‘çiçek’ gibi oldu

Kayseri Melikgazi Belediyesi ilçede bulunan refüj, kavşak ve yeşil alanlarda yaz ayları için mevsimlik çiçek dikimine başladı. Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde 100 bin çiçek toprakla buluştu. …

Kayseri Melikgazi Belediyesi ilçede bulunan refüj, kavşak ve yeşil alanlarda yaz ayları için mevsimlik çiçek dikimine başladı.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde 100 bin çiçek toprakla buluştu. Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, ilçenin daha yeşil ve daha estetik bir görünüme kavuşması için çalıştıklarını belirterek, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışma kapsamında ilçenin daha estetik bir görünüme kavuşması için yeşil alan, refüj, kavşak, park ve çocuk oyun alanlarında yaz ayları için mevsimlik çiçek ve bitki dikimine başladı.

Top kadife, begonya ve petunya gibi rengarenk çiçekler refüj ve kavşakları görsel açıdan daha güzel hale getiriyor. İlçemizi daha yaşanabilir, nefes alınabilir ve güzel bir hale getirmek için tüm birimler olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Belediye olarak yaptığımız her bitkilendirme çalışması çevre ve doğa açısından ayrı bir anlam ve değer taşıyor. Ağaçlandırma ve çiçek dikim çalışmalarımız her alanda tüm hızıyla devam ediyor. Diktiğimiz 100 bin çiçek ile Melikgazi’mizi daha yeşil hale getirmek için gayret gösteriyoruz.